Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Mirosław Gliński

SPIS HASEŁ:
'''FRANZ HEINRICH LILIENTHAL
ABEGG GEORG FRIEDRICH HEINRICH
ABEGG HEINRICH BURKHARD
ABRAHAM MAX
ABRAMOWSKI PAUL
ACHENBACH HEINRICH KARL JULIUS von
ADAM ALFRED
ADMINISTRACYJNY PODZIAŁ I TERYTORIALNY ROZWÓJ GDAŃSKA
AHRENS FELIX BENIAMIN
AIRD ALEXANDER
AKADEMIA HANDLOWA
ALBERTI JOHANN CARL
ALBRECHT PHILIPP
ALLGEMEINE GEWERBLICHE MÄDCHEN-FORTBILDUNGSSCHULE
ALLGEMEINE POLITISCHE ZEITUNG FÜR DIE PROVINZ PREUSSEN
ALMONDE CORNELIUS van
ALMONDE HERMANN van
ALTER DANIEL
AMALIE MECK TÖCHTERSCHULE
ANDREÁ JOHANN ERNST
ANKER SIMON
ANTHONY CARL GOTTFRIED
APRECK GEORG ERNST
ARENDT CHRISTIAN EPHRAIM
ARENDT JACOB FERDINAND
ARTUS. DANZIGER REEDEREI- UND HANDELS-AKTIENGESELLSCHAFT
ASSMANN HERBERT
AUERNHAMMER OSCAR
AUGUSTYŃSKI JERZY (II)
AUTOBUSY MIEJSKIE
AXT FRIEDRICH EDUARD AUGUST
AXT HERMANN EDUARD
AXT JOHANN CHRISTIAN
AXT JOHANN EDUARD
AYCKE JOHANN CHRISTIAN
AYCKE PAUL JOACHIM
BACH CARL FRIEDRICH HEINRICH
BADT SIEGFRIED
BAIL HUGO
BAIL THEODOR KARL
BALLERSTÄDT RICHARD ADALBERT
BANKHAUS MEYER UND GELHORN
BANK RICHARD DAMME
BARTELS & CO.
BARTH ARTUR
BARTH HUGO RUDOLF
BASNER FRIEDRICH ARTUR GUSTAV
BAUER ADOLPH EDUARD
BAUER AUGUST WILHELM
BAUMBACH KARL ADOLF
BAUM GEORG
BAUM GEORG WILHELM
BAUM MARIE
BAUM NATHANAEL GEORG WILHELM
BAUM SAMUEL
BAUM UND LIEPMANN WECHSELBANK UND COMMISSIONS-GESCHÄFT
BAUM WILHELM
BAX JOHANN CHRISTIAN LUDWIG
BECHLER KARL
BECKER FRIEDRICH WILHELM
BECKER JOHANNES ERNST THEODOR
BECU FRIEDRICH OTTO
BEHNKE EMIL HEINRICH OTTO
BEHNKE UND SIEG
BEHREND FELIX ADOLPH
BEHREND GERHARD
BEHREND HEINRICH THEODOR
BEHREND MAXIMILIAN
BEHREND MICHAEL GERHARD
BEHREND PAUL AUGUST ADOLPH
BEHREND PAUL GERHARD
BEHREND WILHELM MICHAEL THEODOR
BEHRENS HENRY
BEHRENT HERMANN WILHELM
BELCK CARL EUGEN WALDEMAR
BELLAIR FRANZ
BELOW OTTO HERMANN
BENDRAT ARTHUR
BERENDT CARL THEODOR
BERENDT GEORG KARL
BERENDT KARL HERMANN
BERENDT NATHANAEL
BERENT ALBERT
BERENT ERNST
BERENZ CARL HERMANN EMIL
BERGER FELIX
BERGER JOHANN ISIDOR IMMANUEL
BERGHOLD, rodzina
BERICHT ÜBER DEN HANDEL UND DIE SCHIFFAHRT ZU DANZIG
BERTLING CARL FRIEDRICH THEODOR
BERTLING ERNST AUGUST KARL
BERTLING KARL THEODOR
BERTRAM FERDINAND WILHELM
BESTHORN ALBERT CONRAD DIETRICH
BEYL EDMUND
BIBER LUDWIG AUGUST
BIBER OSKAR HERMANN
BIERNAT CZESŁAW
BILIKIEWICZ ADAM WITOLD
BINEROWSKI ZBIGNIEW
BISCHOFF MAX
BISCHOFF OSKAR ERNST SIMON
BISCHOFF THEODOR LUDWIG HEINRICH
BJÖRN SÖREN
BLECH ABRAHAM FRIEDRICH
BLECH BENJAMIN FRIEDRICH
BLECH EPHRAIM PHILIPP WILHELM
BLECH ERNST OTTO
BLECH KARL ADOLPH
BLECH PHILIPP WILHELM
BLUMENTHAL ROBERT LUDWIG WERNER
BOBRIK JOHANN FRIEDRICH
BOCKELMANN AUGUST WILHELM von
BOCKELMANN KARL ALBERT von
BOCKELMANN ROBERT CARL AUGUST von
BODENSTEIN JOHANN CHRISTOPH
BODE KURT
BOESZOERMENY ERNST GOTTFRIED
BOESZOERMENY PAUL ERNST OPTATUS RULEMAN
BOIE AUGUST LUDWIG
BOIE BERNHARD
BOIE CARL LUDWIG
BOIE KARL LUDWIG
BOIE REINHOLD
BOLDT JOHANN NATHANAEL
BONIUSZKO ALICJA
BONSTEDT ERNST EDUARD PAUL
BORKOWSKI CARL FRIEDRICH
BORMFELDT OTTO EMIL
BOROWSKI JACOB HERMANN ALEXANDER
BOSSELMANN EDUARD
BOTH HERMANN GOTTFRIED ALEXANDER
BOY ADOLF
BRACIA ZEUNER, firma
BRAMA NOWYCH OGRODÓW
BRAMA ORUŃSKA
BRAMSON MENDEL WENDEL
BRANDIS AUGUST von
BRANDSTÄTER FRANZ AUGUST
BRANDT JOHANNES HEINRICH LUDWIG
BRANDT JOHANN HEINRICH
BRAUNSCHWEIG BENIAMIN GOTTLIEB
BRAUNSCHWEIG OTTO THEODOR
BRAUN GUSTAV ADOLF
BRAUN KARL HEINRICH
BRAUSER ERNST LUDWIG
BRAUSEWETTER ARTHUR
BRAUSEWETTER OTTO
BREDOW OSCAR AUGUST LUDWIG
BREITENBACH HEINRICH AUGUST
BREITENBACH PAUL JUSTIN
BREYSIG JOHANN ADAM
BREYSIG JOHANN BAPTISTA
BRIESEWITZ GEORG WILHELM EMIL
BRONK OTTO
BROSCHKE MATTHIAS
BROSCHKI GEORG ANDREAS
BROSCHKI HEINRICH WILHELM
BROSCHKI LUDWIG ALBERT
BROWARY
BROWAR W KUŹNICZKACH
BRUNATTI FRANZ CHRISTIAN
BRUNIES ALBERT
BRUNZEN ERNST ROBERT HEINRICH
BRUSKI MAGNUS
BRÄMER CHARLOTTE
BRÄMER HERMANN GUSTAV
BRÜSSOW HERMANN HEINRICH FRIEDRICH
BUCHHOLZ JOHANNES
BUCHHOLZ MAX
BUKOWSKI ROMUALD
BULCKE CARL HEINRICH jr
BULCKE CARL HEINRICH sen.
BURAU, firma
BURAU WILHELM FERDINAND
BURMISTRZOWIE MIAST GDAŃSKICH
BURSZTYNNICTWO, BURSZTYNIARSTWO
BURSZTYNNICY, CECHY BURSZTYNNICZE
BUSENITZ, firma
BUSSE FRIEDRICH GUSTAV
BÄRREYSEN JOHANN WILHELM LUDWIG
BÄR MAX
BÖCKEL ERNST GOTTFRIED ADOLPH
BÖCK’SCHE PRIVATSCHULE UND ERZIEHUNGSANSTALT
BÖHM WALTER
BÖNIG HERMANN FRIEDRICH
BŁĘDNIK, wiadukt
CALOW ABRAHAM
CARNUTH OTTO ALEXANDER
CATOIR-LINDNER HILDEGARDA
CENTRAL HOTEL
CHALES de BEAULIEEN PAUL HERMANN ANDREAS
CHIRURDZY
CHOCOLADEN- UND BONBONFABRIK
CHRANICKI JAN
CITRON GEORG
CLAASSEN, firma handlowo-przemysłowa
CLAUSEWITZ FRIEDRICH WILHELM
CLAUSSEN HERMANN
CMENTARZE WE WRZESZCZU (Z ANIOŁKAMI). PRZY WIELKIEJ ALEI
COHN EDUARD
COHN THEODOR
COLLIER JEAN OTTO WILHELM
COSACK CARL WILHELM
COSACK GEORG FRIEDRICH
CRUSEN GEORG
CSOMBOR MÁRTON
CUPIDO, żaglowiec
CURSCHMANN CARL FRIEDRICH
CZACHOWSKI, oliwska rodzina
CZAS ŚRODKOWOEUROPEJSKI
CZEPIELÓWNA-SCHILLER ZOFIA KAZIMIERA
CZIHAK EUGEN von
CZOSNOWSKA BOGUSŁAWA
CZWALINA JULIUS EDUARD
DADLER SEBASTIAN
DAHMS GOTTLIEB ROBERT
DAHMS OTTO HERMANN
DAHMS PAUL HERMANN
DALITZ JOHANN CHRISTIAN
DALKOWSKY JOHANN ERNST
DAMME CARL FRIEDRICH
DAMME PAUL FRIEDRICH
DAMME RICHARD THEODOR
DAMUS RUDOLF
DANN GOTTFRIED CASPAR
DANZIGER BÜRGERBLATT
DANZIGER CARL HERMANN
DANZIGER INTELLIGENZBLATT
DANZIGER REEDEREI AKTIENGESELLSCHAFT
DANZIGER SCHULALMANACH FÜR ELTERN UND LEHRER
DANZIGER WOCHENSCHRIFT
DAUTER NATHANAEL ERNST
DAVIDSOHN GUSTAV
DAVIDSOHN ISIDOR
DAVIDSON ISRAEL SIMON
DELBRÜCK CLEMENS GOTTLIEB
DETTLOFF CARL EDUARD
DEVRIENT CARL FELIX
DIAKONISY
DIEST GUSTAV FRIEDRICH HEINRICH PAUL
DIETRICH EMIL OTTO
DILLER OTTO FRIEDRICH
DILLER RUDOLF FERDINAND
DIRCKSEN ERNST
DITTMANNSCHE HÖHERE MÄDCHENSCHULE
DOBE JOHANNES
DODENHOFF PETER (I)
DODENHOFF PETER (II)
DOMANSKY CARL WILHELM
DOMANSKY MAX ERNST
DOMANSKY WALTER
DOM DZIECKA / KATOLICKI SIEROCINIEC DLA CHŁOPCÓW
DOM DZIECKA / KATOLICKI SIEROCINIEC DLA DZIEWCZĄT
DONNET SAMUEL
DR. OETKER
DREWCKE GOTTFRIED BENJAMIN
DREWCKE OTTO FRIEDRICH
DREWITZ, rodzina cukierników i kupców
DREWITZ LEONHARD FERDINAND HERMANN
DREYLING MAXIMILIAN WILHELM
DROST WILLY
DRZYCIMSKI ANDRZEJ
DUISBURG FRIEDRICH KARL GOTTLIEB von
DUISBURG KARL LUDWIG von
DWORZEC BRAMA NIZINNA
DWORZEC BRAMA WYŻYNNA
DWORZEC CENTRALNY
DWORZEC WE WRZESZCZU
DWORZEC W NOWYM PORCIE
DWORZEC W OLIWIE
DWÓR ARTUSA
DZIELNICOWE RADY NARODOWE W GDAŃSKU
DÖBLIN ADOLF
DÖRING CARL GOTTLIEB
DÜSTERBECK DAVID
DŁUGIE OGRODY
EBERTSCHE HÖHERE TÖCHTERSCHULE
ECHTLER ADOLF ALEXANDER FRIEDRICH
EDLER HEINRICH LEOPOLD
EFFLER ERNST ALEXANDER
EGGERT JOHANN GABRIEL
EGGERT PETER
EGGERT PETER DAVID HEINRICH
EHLERS HEINRICH
EHRENSTEIN WALTER
EHRHARDT ALBRECHT
EHRHARDT BRUNO
EICHHORN JOHANN CONRAD
EICHHORN OSKAR
EICHSTÄDT LORENZ
EISELIN OTTO
ELLERHOLTZ EMMANUEL
EMMANUEL LEOPOLD JONAS
ENDE FRIEDRICH GUSTAV WILHELM am
ENDE FRIEDRICH WILHELM II
ENDE GUSTAV FRIEDRICH am
ENGELHARDT FRIEDRICH WILHELM
EPIDEMIE 1801–1945
ERNSTHAUSEN KARL ADOLF
ERPENSTEIN JULIUS LEOPOLD
ERTEL KARL EDUARD
EWERBECK CHRISTIAN GOTTFRIED
EWERSBACH FRANZ PAUL
FABER WALTHER
FABRYKA KARABINÓW
FARNE NATHANAEL EDUARD KARL ADOLF
FAST, firma
FEDERAU WOLFGANG
FEHLHABER KARL FRANZ HERMANN
FELSKAU JOHANNN ERDMANN
FELSS CARL CHRISTIAN
FENTZLOFF FRIEDRICH WILHELM EMIL
FERDINAND PROWE, firma
FEWSON JOHN GEORGE
FEYERABEND, firma
FEY ALEXANDER EDUARD
FINDEISEN HERMANN ERNST FELIX
FINDEISEN LUDWIG KARL
FISCHER, menonicka rodzina gdańskich browarników
FISCHERSCHE TÖCHTERSCHULE
FISCHER & NICKEL, firma
FISCHER CARL PAUL FERDINAND
FISCHER GUSTAV ADOLPH
FISCHER JOHANN CHRISTIAN RICHARD
FISCHER JOHANN GOTTLIEB
FISCHER KARL CHRISTIAN TRAUGOTT
FLACH ANNA
FLIEGE PAUL
FLOTTWELL FRIEDRICH WILHELM EDMUND
FLUGE JOHANN GOTTFRIED
FLÜGEL GUSTAV
FOCKING, firma
FOCKING JOHANN HEINRICH
FONTANNA WINTERA
FOSS HERMANN RUDOLF ALEXANDER
FRANCK CARL FRIEDRICH CHRISTOPH
FRANTZIUS FRIEDRICH WILHELM
FRANTZIUS THEODOR CHRISTIAN
FRANZ DAVID CARL
FRANZ GEORGE
FRANZ HEINRICH LILIENTHAL
FRECH FRANZ THEODOR
FREITAG GEORG MAX CARL
FREITAG RUDOLF
FREYMANN KASPAR
FREYMUTH ISIDOR
FRIEDRICHSEN DANIEL
FRIEDRICHSEN ERNESTINE
FRIESE JOHANN CARL
FROMM JOHANN CARL LUDWIG
FROMM JOHANN CHRISTOPH
FROST, rodzina
FUCHS HANS
FUHST KARL ADOLF OTTO
FUNDACJA ABEGGA
FUNK JOHANN GOTTLIEB
FUNK OTTO
FÖRSTER LOTHAR
FÜGLER EDUARD
FÜRST HERMANN LEVIN
GADE CARL THEODOR
GALL ERNST
GAMM, gdańska rodzina kupiecka
GAMM HEINRICH JULIUS
GAMM JOHANN CARL BENIAMIN
GAMM JOHANN EDUARD GUSTAV
GAMM JOHANN FRIEDRICH OSCAR
GAMM JOHANN FRIEDRICH WILHELM
GAMM JULIUS CÄSAR
GAMM KARL EGMONT
GAMM RUDOLF WALTER
GARBE EDUARD LUDWIG
GDAŃSKA CZWÓRKA RADIOWA
GDAŃSKA FLOTA HANDLOWA I PASAŻERSKA 1793–1945
GDAŃSKIE STUDIA MUZEALNE
GEISSLER GEORG OTTO
GELHORN ALBERT CHRISTIAN
GELHORN ERICH HERMANN
GEORG FRIEDRICH LENZ
GERHARD GUSTAV ADOLPH FRIEDRICH
GERIKE OTTO JULIUS
GERLACH HEINRICH AUGUST
GEWERBE- UND HANDELSCHULE FÜR FRAUEN UND MÄDCHEN
GIBSONE ALEXANDER I
GIBSONE ALEXANDER II
GIBSONE ALEXANDER III
GIBSONE ARCHIBALD
GIBSONE JOHN
GIERKE LEOPOLD GUSTAV
GIEŁDZIŃSKI LESSER
GIEŁGUD IGNACY
GIMNAZJUM KRÓLEWSKIE REALNE (Długie Ogrody)
GIMNAZJUM MIEJSKIE
GINZBERG JAKOB
GLASER EDUARD VIKTOR
GLAUBITZ HEINRICH AUGUST
GLAUBITZ HEINRICH RICHARD
GLEINERT RENATA
GLOSEMEYER JOHANN
GLÄSER EMIL
GNUSCHKE JOHANN CARL
GNUSCHKE JOHANN EDUARD
GOLCHERT ADOLPH
GOLDSCHMIDT DAVID LEVIN
GOLDSCHMIDT LASER
GOLDSCHMIDT LEVIN
GOMPELSOHN BRUNON
GOMPELSOHN FRANZ ADOLF
GOMPELSOHN RICHARD
GOMULICKI WIKTOR
GOSSLER GUSTAV HEINRICH
GOTTHEIL, rodzina
GOTTWALDT JOHANN CHRISTOPHER
GRABOWSKI IGNATZ von
GRABOW ADOLF HEINRICH WILHELM von
GRALATH DANIEL II
GRALATH FRIEDRICH WILHELM von
GRALATH KARL FRIEDRICH von
GRALATH KARL STANISLAUS von
GRASS FRIEDRICH GUSTAV
GRASS JOHANN CHRISTOPH
GRASS JOHANN HEINRICH
GRASS JOHANN LEOPOLD von
GREGOROVIUS GEORG FERDINAND
GREGOROVIUS WILHELM EDUARD
GRENTZENBERG ANDREAS GOTTFRIED
GRENTZENBERG FERDINAND GOTTLIEB
GRENTZENBERG JOHANN EDUARD
GRENTZENBERG JOHANN GOTTFRIED
GRENTZENBERG JOHANN WILHELM
GRENTZENBERG MAX
GRENTZENBERG ROBERT FERDINAND
GRETH JULIUS GOTTHARD BENIAMIN
GROBELSKI TEODOR
GRODDECK BALTHASAR JACOB
GRODDECK CARL GUSTAV von
GRODDECK KARL AUGUST
GRODDECK KARL MICHAEL von
GRODZISKO
GROMSCH GEORG RICHARD
GRONAU GEORG HERMANN
GRONAU HERMANN RICHARD
GROSSKOPF JOHANN ADOLPH MAX
GROSSMANN PAUL
GROTT, rodzina
GRUNDMANN EMIL
GRUNDMANN FRANZ JOHANN
GRUNDMANN JOSEF
GRUPPE OTTO FRIEDRICH
GRÖNING CARL EDWIN
GRÖNING CARL LOUIS
GRÜBNAU DANIEL FRIEDRICH
GRÜTZMACHER CHRISTIAN BENEDIKT
GRÜTZMACHER JOHANN ADOLPH
GRÜZMACHER CHRISTIAN BENEDIKT
GUSEWSKY FRIEDRICH WILHELM
GÖTZ EMIL FRIEDRICH I
GÖTZ EMIL FRIEDRICH II
GÖTZ GOTTFRIED
GÜNTHER KARL RICHARD
HAASE MARTIN AUGUST
HABERMANN FRIEDRICH AUGUST i OTTO EDUARD
HAFFNER JEAN GEORG
HAGEMANN ALBRECHT BRUNO JOHANN FRIEDRICH
HAGENS WALTER von
HALA MIĘDZYNARODOWYCH TARGÓW GDAŃSKICH
HALA WIDOWISKOWO-SPORTOWA
HANDELSSCHULE FÜR DAMEN
HARMENS ALBRECHT WILHELM
HARMS PAUL HEINRICH
HARMS THEODOR EMIL
HASSBARGEN HERMANN
HAUEISEN ERICH
HAUEISEN OTTO
HAUSSMANN BERNHARD THEODOR
HEBERER FRIEDRICH WILHELM
HEBERLEIN JOHANN WILHELM GUSTAV
HEIDFELD JOHANN MATHIAS PETER
HEINRICH-SCHEFFLER-MÖBELFABRIK
HEIN FRIEDRICH REINHOLD
HEIN FRIEDRICH WILHELM
HEIN JOHANN CARL
HEIN JOHANN FRIEDRICH
HEISE JOHANNES
HELDT HEINRICH HERMANN
HELD CARL SAMUEL
HELLWIG MAX
HELM OTTO
HENDEWERK CARL FRIEDRICH
HENNIG-HENNINSKI FRIEDRICH ERNST
HENNINGS FRIEDRICH
HENRICHSDORFF CARL GOTTFRIED
HENRICHSDORFF JOHANN CARL FRIEDRICH
HENZE MAX
HEPNER JACOB AUGUST HERMANN
HEPNER SIMON LUDVIG ADOLPH
HEPPE ADOLF
HERMANN FRITZ
HERRMANN BALDUIN
HEVELCKE FRIEDRICH WILHELM ALEXANDER HEINRICH
HEVELCKE JOHANNES THEODOR
HEYKING FRIEDRICH
HEYN FRIEDRICH
HILDEBRANDT CONSTANTIN AUGUST
HILDEBRANDT EDUARD
HILDEBRANDT EDUARD AUGUST
HILDEBRANDT ERNST FRIEDRICH
HILDEBRANDT RICHARD
HILDEBRAND CARL ROBERT
HILDEBRAND RICHARD
HINTZ CARL EDUARD ADALBERT
HINTZ HERMANN ROBERT
HINZ JOHANN AUGUST
HIRSCH AUGUST SIMSON
HIRSCH DANIEL HEINRICH
HIRSCH JOSEPH
HIRSCH LEWIN GOTTLIEB
HIRSCH SAMUEL SIMON
HIRSCH SIMON JOSEPH THEODOR
HISTORISCHE UND GELEHRTE NEUIGKEITEN
HITLER ADOLF
HOBURG CARL WILHELM
HOCK GEORG LEO
HOCK PAUL OSCAR
HODAM ROBERT RUDOLPH
HOENE FRIEDRICH AUGUST THEODOR
HOFFMANN ALBERT GUSTAV OTTO
HOFFMANN ERNST GOTTLIEB
HOFFMANN FRANZ OTTO
HOFFMANN JOHANN BENEDIKT jr
HOFFMANN JOHANN BENEDIKT sen.
HOFFMEISTER JOHANN ADOLPH
HOHENZOLLERN-HECHINGEN JOHANN KARL LUDWIG
HOHENZOLLERN-HECHINGEN JOSEPH WILHELM FRIEDRICH
HOHENZOLLERN-HECHINGEN MARIA
HOHENZOLLERN FRIEDRICH WILHELM VICTOR
HOHNFELDT ERNST ALBERT ALBRECHT
HOLWEDE FRIEDRICH HEINRICH
HONDIUS WILHELM
HONOROWE OBYWATELSTWO MIASTA
HOPPE BERNARD JULIUS THEODOR
HOTELE
HOTEL GDAŃSK RADISSON BLU
HUCISKO
HUHN FRIEDRICH WILHELM
HUTA MARII
HUTA OSTRÓW
HUTH WILHELM
HÄSER GEORG FRIEDRICH WILHELM
HÖHERE TÖCHTERSCHULE
HÖHN JOHANN jr
HÖHN JOHANN sen.
HÖPFNER EDUARD FRIEDRICH ADOLPH
HÖPFNER JOHANNA FRIEDERIKE LUISE
HÖPFNER JOHANN FRIEDRICH
ICK JOHANNES FERDINAND LEOPOLD
IHLEFELD MARTHA
JACHMANN EDUARD KARL
JACOBI CARL GEORG ADOLPH
JACOBSEN EMIL
JAENICKE FRITZ
JAGOW ERNST LUDWIG
JAHR RICHARD GOTTHILF
JANTZEN CARL BENEDIKT
JANTZEN CHRISTIAN ADOLPH FRIEDRICH
JANTZEN WILLY WALTER FRITZ
JAROTZKI JAROSLAW
JASSE ERNST
JASTAK JOHANN
JASTRAM MARTIN
JEBENS ADOLPH
JEBENS ALBRECHT WILHELM
JEBENS FRIEDRICH AUGUST
JEBENS FRIEDRICH WILHELM
JENTZSCH WILLI
JESCHKE CARL FRIEDRICH
JOHANN GOTTHARD von FRANTZIUS
JOHANN HEINRICH HOFFERT
JORCK ARCHIBALD THEODOR LEONHARD
JUCHANOWITZ ALBERT WILHELM ADAM
JUNGKHERR CHRISTIAN WILHELM
JUNGKUNTZ FRANZ WILHELM
JÄGER JOHANN LUDWIG WILHELM
JÄRCKE CHRISTIAN ERNST
JÜNCKE, gdańska rodzina kupiecka
JÜNCKE ALBERT THEODOR HEINRICH
JÜNCKE ANTON CHRISTOPH FRIEDRICH
JÜNCKE ARTUR
JÜNCKE FRIEDRICH ANTON JOHANN
JÜNCKE FRIEDRICH WILHELM
JÜNCKE LOUIS EDUARD
KABRUN JAKOB
KAFEMANN AUGUST WILHELM
KAFEMANN OTTO JULIUS
KAHLEN GEORG NIKOLAUS
KAHLE ERNST
KAISMANN JOSEPH
KALAHNE ALFRED
KALCKREUTH FRIEDRICH ADOLF von
KALWEIT PAUL FRIEDRICH MAX
KAREHNKE PAUL JOHANN RUDOLF
KARMANN FRIEDRICH
KAROW AUGUST GUSTAV
KASCHLINSKY CARL ANTON
KATASTROFA ŁODZI ŻAGLOWO-WIOSŁOWEJ W 1848 ROKU
KATKE ANASTAZY
KATZMANN FRITZ
KAUFMANN KARL JOSEPH
KAWALKI FELIX ALBERT ERDMANN
KAYSER FRIEDRICH ERNST
KEILER JOHANN SAMUEL
KERUTH RUDOLF
KEYSER ERICH
KIESOW JOHANNES CARL CHRISTIAN
KIRCHNER CARL FRIEDRICH AUGUST
KIRCHNER ERNST
KIRCHNER OTTO JULIUS
KIRCHNER PAUL
KLAWITTER CARL WILLIAM
KLAWITTER FRIEDRICH DAVID
KLAWITTER JOHANN WILHELM
KLAWITTER JULIUS WILHELM
KLEDZIK WITOLD
KLEEFELD JOHANN EDUARD THEODOR
KLEEFELD JOHANN GOTTFRIED
KLEIN AUGUST EDUARD
KLEIN DANIEL
KLINK GUSTAV
KLINSMANN ERNST FERDINAND
KLOSE KARL GOTTFRIED
KNABENSCHULE ZUR KÖNIGLICHEN KAPELLE
KNIEWEL THEODOR FRIEDRICH
KNOCHENHAUER HERMANN
KOCH JULIUS AUGUST
KOHNKE RICHARD
KOLEJ
KOLKOW FELIX ROBERT von
KOLKOW FRIEDRICH REINHARDT von
KOLKOW MATHIAS NICODEMUS von
KOLKOW MAX von
KOLKOW VALENTIN LEOPOLD HERMANN von
KOLKOW VALENTIN LEOPOLD von
KOLKOW WILHELM THEODOR ROBERT von
KOLKOW von, rodzina
KORPORACJA KUPCÓW GDAŃSKICH
KOSMACK FRIEDRICH WILHELM ALBERT
KOSSAK WOJCIECH
KOŚCIÓŁ EWANGELICKI
KOŚCIÓŁ LUTERAŃSKI (Stogi)
KOŚCIÓŁ NIEPOKALANEGO SERCA MARYI
KOŚCIÓŁ ZBAWICIELA (II)
KOŚCIÓŁ ŚW. JERZEGO
KRAHN ROBERT EMIL
KRAUSE ALBERT HIERONIM
KREISEL PAUL
KREMATORIUM (przy St. Michaelsweg)
KREMATORIUM (przy cmentarzu Srebrzysko)
KRESSIG JACOB BENEDIKT
KRETSCHMANN HEINRICH
KRETSCHMER JOHANN FRIEDRICH
KRIESCHEN ENGELHARDT EUGEN
KRIESCHEN JULIUS JOHANN
KRIESCHEN KONRAD OTTO JULIUS
KRIESCHEN OTTO LUDWIG
KRIESCHEN PAUL WILLIAM
KROMPHOLZ EMIL ADOLF
KRUSE CARL ALFRED THEODOR
KRUSZYŃSKI TADEUSZ
KRÓLEWSKA SZKOŁA SZTUK PIĘKNYCH
KRÜGER BENIAMIN GOTTHILF
KRÜGER FRIEDRICH WILHELM
KSIĘGARSTWO
KUBERT JOHANNES WALTER
KUDLIK ANDRZEJ
KUHN RUDOLF THEODOR ROBERT
KULLING HERMAN
KUMM PAUL
KUPFERSCHMIDT HEINRICH ADOLPH
KUPFERSCHMIDT JOHANNES EUGEN OSCAR
KWIATKOWSKI JAN
KÄMMERER CARL DANIEL
KÄMMERER CARL RUDOLF
KÖLLER FRANTZ
KÖNIGLICH PREUßISCHE DANZIGER NACHRICHTEN UND ANZEIGEN ZUM NUTZEN UND BESTEN DES PUBLIKUMS
KÖNIG ADOLF HERMANN
KÖSTLIN RUDOLF
KÖTTER WILHELM EMIL
KÜHN HEINRICH
LABES JOHANN
LADEWIG ADOLPH FERDINAND
LAKOWITZ KONRAD WALDEMAR
LAMPE PHILIPP ADOLPH
LANDMANN MARIE
LANDMESSER FRIEDRICH
LANKAU GEORG ALEXANDER
LAUBMEYER HERMANN AUGUST
LAURENTIN ALEXANDER
LAU FRIEDRICH WILHELM
LA BAUME WOLFGANG
LEHMANN-KINAST GERTRUDE
LEHMANN GEORG FRIEDRICH
LEHMANN MAX FELIX PAUL
LEHNHARD AUGUST NATHANAEL
LEIPZIGER ADOLF HILMAR von
LEKARZE W GDAŃSKU
LEKARZ MIEJSKI
LELEWICZ KAZIMIERZ
LENDZION LEON
LENTZ JOHANN EDUARD
LENTZ JULIUS FRIEDRICH
LENZ AUGUST
LENZ FRIEDRICH
LEO GUSTAV ADOPLH HEINRICH FERDINAND
LESSE GOTTLIEB FRIEDRICH
LICEUM W OLIWIE
LICHT JULIUS ALBERT
LICKFETT GEORG
LICKFETT JOHANN GEORG GUSTAV
LICKFETT JOHANN JACOB
LIEK ERWIN
LIEPMANN FRITZ
LIEPMANN LEOPOLD
LIEPMANN WILHELM GUSTAV
LIERAU MARTIN FRIEDRICH
LIETZAU, firma
LIETZAU FRITZ
LIKIERY
LILIENTHAL AUGUST FRANZ
LILIENTHAL FRANZ HEINRICH
LINCK GEORG
LINCK HERMANN ALBERT
LINCK OTTO FERDINAND
LINDEMANN AUGUST HEINRICH
LINDENOWSKI JOHANN CHRISTIAN von
LINDE JOHANN WILHELM
LINDNER ARTUR
LINTZ JOHANN HEINRICH
LIPPKE GEORG
LIPPKY ERNST HERMANN FRANZ
LISSAUER ABRAHAM
LIÉVIN ALBERT KARL LUDWIG
LIÉVIN HEINRICH
LOHSSE HERBERT CONRAD
LOSSAU JOHANN FRIEDRICH CONSTANTIN von
LUCKWALDT FRIEDRICH KARL
LUDOLFINA
LUDWIG CHRISTIAN GOTTLIEB
LUTTERMANN FRIEDRICH BOGUSLAV
LUTZE JOHANNES EDUARD KARL
LÖBEL EDUARD SIGISMUND
LÖSCHIN MATTHIAS GOTTHILF
LÖVENSTEIN HEINRICH
LÖWENSTEIN JACOB MORITZ
LÜDEMANN JOHANN GEORG LUDWIG
MAACK BERTHOLD
MACKENSEN AUGUST ANTON von
MAC LEAN, rodzina
MAILLARD HEINRICH FRIEDRICH
MAJEWSKA ZOFIA
MAKOWSKI ALEKSANDER KAZIMIERZ
MALZAHN HERMANN GUSTAV ADOLPH
MANGOLDT HANS von
MANNHARDT HERMANN GOTTLIEB
MANNHARDT JACOB
MANNHARDT JOHANN WILHELM EMANUEL
MANNOWSKY WALTER
MANSKIRSCH FRANZ JOSEPH
MARIACKA, ulica
MARIENSCHULE
MARPRESS
MARQUARDT JOACHIM FRIEDRICH
MARQUARDT KARL JOACHIM ALEXANDER
MARTENS HEINRICH WILHELM
MARTINY CARL FRIEDRICH PETER
MARZIAN HERMANN
MASSALSKI MICHAŁ
MATHY JOSEPH HIACYNTH ADALBERT
MATTHAEI ADALBERT
MATZKO, firma
MEBLE GDAŃSKIE
MECKBACH CARL ERNST HEINRICH
MEINEKE AUGUST
MENGE FRANZ ANTON
MENONICI
MENTZELL LUDWIK
MESECK FELIX ADALBERT
METODYŚCI
MEYERHEIM FRIEDRICH EDUARD
MEYERHEIM HERMANN ROBERT
MEYERHEIM KARL FRIEDRICH
MEYERHEIM ROBERT GUSTAV
MEYERHEIM WILHELM ALEXANDER
MEYER ALBERT
MEYER BERNHARD LOUIS
MEYER HANS BERNHARD
MEYER MAX FRIEDRICH
MEYER THEODOR HERMANN
MICHELSEN FRITZ ERNST
MIECZKOWSKI LEON DIONIZY
MIEJSKIE GIMNAZJUM REALNE W OLIWIE
MIEJSKI ZAKŁAD OPIEKI SPOŁECZNEJ
MIELCARZEWICZ BARBARA
MIELNIK KONRAD
MIESIĘCZNIK DIECEZJALNY GDAŃSKI
MILEWSKA TERESA DANUTA
MILL JOHANN THEODOR
MIX, wytwórnia marcepanów i czekoladek
MIX BENIAMIN FERDINAND
MIX CARL BENIAMIN
MIX ERNST CHRISTOPH
MIX ERNST CHRISTOPH GEORG
MIX FRANZ ALBERT
MIX GEORG LUDWIG
MIX JOHANN EDUARD
MIX JOHANN FRIEDRICH
MIX PETER ERNST
MIĘDZYNARODOWE TARGI GDAŃSKIE 1920–1930
MOHR LUDWIG FRIEDRICH JOHANN
MOMBER ALBERT
MOMBER CARL AUGUST
MOMBER CARL HEINRICH
MOST KOLEJOWY NAD MARTWĄ WISŁĄ
MOST MENONICKI
MOST MOTŁAWSKI
MOST NA NOWEJ MOTŁAWIE
MOST NA SZOPY
MOST POPIELNY
MOST SMOLNY
MOST TORUŃSKI
MOST ZIELONY
MRONGOWIUSZ KRZYSZTOF CELESTYN
MUHL ABRAHAM LUDWIG
MUHL FRIEDRICH
MUHL JOHN ADOLF
MUSCATE ALFRED PAUL GUSTAV
MUZEUM KRAJOWE HISTORII GDAŃSKA
MUZEUM MIEJSKIE
MUZEUM RZEMIOSŁA ARTYSTYCZNEGO
MÄNNCHEN ADOLF
MÜLLERSCHE MÄDCHENSCHULE
MÜLLER JOHANN GOTTLIEB
MÜNSTERBERG EMIL
MÜNSTERBERG MORITZ
MÜNSTERBERG OSCAR
MÜNSTERBERG OTTO
NAGEL ALBRECHT EDUARD
NALOTY BOMBOWE PODCZAS II WOJNY ŚWIATOWEJ
NANDÉ HANS
NEUBER HEINRICH RUDOLF
NEUHÖFER JOHANN ADAM
NEUMANN ALBERT CARL LUDWIG
NEUMANN ARTUR WILHELM GOTTFRIED
NEUMANN OTTO EDUARD FERDINAND
NEUMANN STEPHAN
NEURÄHS JOHANN JACOB
NICKEL CARL FERDINAND HERMANN
NICKEL WALTER
NICOLOVIUS THEODOR BALTHASAR
NIEMANN JOHANNA
NIXDORFF JOHANN
NOLLAU ERNST WILHELM
NOWAK HENRYK
OBNISKA WANDA
OBOZY JENIECKIE W GDAŃSKU
OBOZY PRACY W GDAŃSKU W OKRESIE II WOJNY ŚWIATOWEJ
OBOZY W NARWIKU
OBROŃCÓW WYBRZEŻA, ulica
OBUCH JOHANN GOTTFRIED
OBÓZ DLA POLAKÓW W NOWYM PORCIE
OBÓZ STUTTHOF, PODOBOZY W GDAŃSKU
OEHLRICHSCHE HÖHERE TÖCHTERSCHULE
OEHLSCHLÄGER ERNST CARL
OEHLSCHLÄGER JOHANN GOTTLIEB
OELRICHS HEINRICH
OERLICH HEINRICH WILHELM
OERTELL JOHANN WILHELM
OKĘCKI MIECZYSŁAW SZCZĘSNY
OLSCHEWSKI ALEXANDER JULIUS
OSTERMEYER FRIEDRICH RICHARD
OTTO, rodzina
OTTO FRIEDRICH WILHELM
OTTO KARL EMIL ALBERT
PAKOWNIE
PALESKE JOHANN GOTTLIEB
PALESKE JOHN HEINRICH
PANNENBERG CARL FERDINAND
PANTEN EMIL WILHELM FRANZ
PANTZER CARL HEINRICH
PANZER CARL GUSTAV
PAPIEŻ JAN PAWEŁ II W GDAŃSKU
PARPART ANNA von
PASTORIUS JOACHIM
PATSCHKE RUDOLF
PATZIG JUSTUS ERNST EUGEN
PAULLING LUDWIG
PAWLOWSKI JOSEPH NICODEMUS
PAŁKIEWICZ JÓZEF
PAŃSTWOWA RZEMIEŚLNICZA SZKOŁA DOKSZTAŁCAJĄCA
PAŃSTWOWA WYTWÓRNIA WYROBÓW BURSZTYNOWYCH
PAŃSTWOWY ZAKŁAD OPIEKI SPOŁECZNEJ
PAŃSTWOWY ZAKŁAD WYCHOWAWCZY
PEGELAU DANIEL AUGUST
PENNER FRIEDRICH WILHELM
PERLBACH, rodzina
PERLIN JOHANN CASPAR
PETERSEN CHRISTIAN JOHANN
PETERSEN ERNST
PETERSEN JOHANN HEINRICH
PETRUSCHKY JOHANNES
PETSCHOW OTTO ROBERT HERMANN
PFANNENSCHMIDT FRANZ JULIUS AUGUST EDUARD
PFEFFER OTTO FERDINAND
PFUHLE FRITZ AUGUST
PHLEPS HERMANN
PIASKOWSKI TADEUSZ LEON
PIETZKER EDUARD
PISTORIUS WILHELM
PIWKO HEINRICH THEOPHIL LEOPOLD
PIWNA
PIĘCIORACZKI GDAŃSKIE
PLEHN AUGUSTE
POHL OSWALD THEODOR
POMNIK ZAŁOGI JACHTU „POŚWIST”
POMORANIA ANTIQUA
POSERN FRANZ
POTRYKUS FRANZ
POWIAT GDAŃSKI
PREZYDENT GDAŃSKA
PRITTWITZ GAFFRON ROBERT KARL
PRITZEL ERWIN
PROCHNOW JOHANN FRIEDRICH ERNST
PROCHNOW JOHANN HEINRICH HERMANN
PROWE FERDINAND CARL
PROWINCJONALNA WYSTAWA PRZEMYSŁOWA, 1858
PROWINCJONALNA WYSTAWA ROLNICZA, 1878
PROWINCJONALNY ZAKŁAD KSZTAŁCENIA POŁOŻNYCH
PRZAŁA JAN
PRZEDSIĘBIORSTWA I ZAKŁADY PRZEMYSŁOWE
PRZEWODNIKI PO GDAŃSKU
PÜTTNER JOHANNA AUGUSTINA ELISE
PŁYWALNIE
QUITSCHE MÄDCHEN-MITTELSCHULE
RADA MIEJSKA
RADDE GUSTAV RICHARD FERDINAND
RADIKE JULIUS GOTTLIEB
RADIO GDAŃSK
RADTKE ADOLF HERMANN ERNST
RADTKE PAUL OTTO
RANDT AUGUST LOBEGOTT
RAPP JEAN
RASCH KURT WILLY ALFRED
RATHKE ANTON
RATHKE CARL LEONHARD HERMANN
RATHKE MARTIN HEINRICH
RATHS CARL LEOPOLD
RATHS FERDINAND ROBERT
RATHS JOHANN JACOB
RATUSZ GŁÓWNEGO MIASTA
RATZKI JOHANN LUDOLPH
REDNER LEO
REHEFELDT CARL LUDWIG FRIEDRICH
REIMANN CONRAD FRIEDRICH
REINHARD WILHELM
REINHOLD, firma
REINICKE ERNST WILHELM
REINICK ALFRED
REINICK DANIEL FRIEDRICH
REINICK GABRIEL GOTTLIEB
REINICK GOTTFRIED EILHARD
REINICK ROBERT
REIS VICTOR van der
REJENCJA GDAŃSKA
RENNÉ ALBERT FERDINAND
REUTENER RICHARD
RICCIUS CHRISTOPHER
RICHTER CARL BENJAMIN
RICKERT HEINRICH I
RICKERT HEINRICH II
RINDFLEISCH, rodzina
RINDFLEISCH ALBERT THEODOR
RINDFLEISCH CARL FRIEDRICH THEODOR
RINDFLEISCH CARL LUDWIG FERDINAND
RINDFLEISCH CHRISTOPH WALTER
RINDFLEISCH HEINRICH FRIEDRICH LUDWIG
RINDFLEISCH JOHANN CHRISTOPH WILHELM
RINDFLEISCH JOHANN WILHELM FERDINAND
RODDE KARL GUSTAV
RODENACKER CARL EDUARD
RODENACKER ERNST EDUARD
RODENACKER ERNST THEODOR
RODENACKER JOHANN JACOB
RODENACKER JOHANN JULIUS THEODOR
RODENACKER WILHELM THEODOR
RODE MAX CHRISTIAN GUSTAV ADOLPH
ROEPELL CARL
ROEPELL CARL EPHRAIM
ROEPELL RICHARD
ROEPPEL CARL FRIEDRICH
ROESSLER GUSTAV
ROGGATZ JOHANN CARL
ROGGATZ MARTIN
ROGGATZ MARTIN ADOLF
ROGIŃSKI BOLESŁAW
ROGORSCH RUDOLF AUGUST
ROSALOWSKY ROBERT ADOLPH
ROSENSTEIN HIRSCH GUSTAV MENDEL
ROSOŁKIEWICZ STANISŁAW KOSTKA
ROSS JOHANN FRIEDRICH HERMANN
ROTHE JOHANN KARL
ROTHE KONRAD ANTON
ROTZOLL CHRISTIAN FRIEDRICH
ROTZOLL GOTTFRIED FRIEDRICH HERMANN
ROTZOLL GOTTLIEB ANDREAS
ROY CARL WILHELM von
RUDELSKI JAN
RUDY KOT
RUNGE PAUL
RUSSAU OTTO
RYNKOWSKI KAZIMIERZ
RÖHR ARTHUR HUGO PAUL
RÖHR JOHANN
RÖSNER DANIEL FRIEDRICH
RÜCHEL von KLEIST JACOB FRIEDRICH
RÜMKER, rodzina
SACHSZE JULIUS AUGUST DAGOBERT
SADOWSKI ADAM EMANUEL
SALAMON ANDRZEJ
SANDER GEORG
SANDER ROBERT
SAUER JOHANN JULIUS ALEXANDER
SCHAHNASJAN JOHANN STEPHAN
SCHALCK JOHANN JACOB
SCHAPER JULIUS REINHOLD
SCHARMER FRANZ
SCHAUB JOHANN CHRISTIAN
SCHELWIG SAMUEL
SCHERRES CARL FRIEDRICH WILHELM
SCHERRES CARL GUSTAV ALFRED
SCHICKUS FRANZ
SCHIRMACHER RICHARD ALBRECHT
SCHMIDT ARNO
SCHMIDT GEORG LUDWIG
SCHMIDT JACOB MICHAEL
SCHMIDT JOHANN EPHRAIM
SCHNAASE EDUARD DAVID
SCHNAASE KARL JULIUS
SCHNELLER JOHANN JULIUS MORITZ
SCHNIBBE GEORG WILHELM
SCHNÄCKENBURG BERNHARD
SCHOEMANN GEORG FRIEDRICH
SCHOLTIS ERICH
SCHOLTZ HEINRICH
SCHONDORF JOHANN GEORG
SCHOPENHAUER ARTHUR
SCHOPENHAUER JOHANNA HENRIETTE
SCHOTTLER FRIEDRICH HEINRICH ALBERT OTTO
SCHREY CARL OTTO
SCHROTH CARL RICHARD
SCHROTH JOHANN AUGUST GUSTAV
SCHRÖDER ELIASCH CONSTANTIUS
SCHRÖDER JOHANN
SCHRÖTER PAUL ROBERT
SCHUBERT CARL GOTTLIEB
SCHUBERT CHRISTIAN GOTTLIEB
SCHULEMANN KURT
SCHULTZ CARL BENJAMIN
SCHULTZ JOHANN
SCHULTZ THEODOR GOTTLIEB
SCHULZE FRIEDRICH WILHELM OTTO
SCHUMACHER WILHELM
SCHUMANN EDUARD
SCHUMANN SAMUEL FRIEDRICH
SCHUSTER FERDINAND WILHELM
SCHWALM WILLI RUDOLF
SCHWANDT FRIEDRICH WILHELM
SCHWARZ FRIEDRICH
SCHWEMINSKI JOHANN
SCHÄPE ADOLPH GUSTAV
SCHÖNICKE BERNHARD GEORG
SCHÖNICKE JOHANN AUGUST
SCHÖN HEINRICH THEODOR von
SCHÜTTE HEINRICH WILHELM HERMANN
SCZERSPUTOWSKI, rodzina
SEBASTIANI JOHANN
SECKER HANS FRIEDRICH
SEEGER GUSTAV HERMANN
SEEGER JOHANN RUDOLPH
SEIDEMANN KARL WILHELM
SELLMANN-LYZEUM
SELONKE FRANZ JOSEPH
SELONKE THEATER
SELONKE’S VARIETÉ-THEATER
SEMON JULIUS
SEMRAU ALFRED
SEMRAU PAUL FRANZ GERHARD
SENDEL CHRISTIAN
SICHTAU CHRISTIAN LUDWIG ADOLPH
SIEBENFREUND KURT EDUARD RICHARD
SIEBER JOHANN BENJAMIN
SIEBOLD CARL THEODOR
SIEDLCE
SIEDLER DESIDERIUS WILHELM ADOLPH
SIEG FRIEDRICH WALDEMAR
SIEWERT FRIEDRICH GOTTHOLD
SIEŃ GDAŃSKA
SIMPSON HENRY
SIMPSON JOHN
SINOGOWITZ HEINRICH SIGISMUND
SKERLE GOTTLIEB WILHELM
SLAWIK WALDEMAR
SOERMANNS WILHELM ERNST FRIEDRICH
SOHR ALBERT FERDINAND
SOHR CARL FRIEDRICH
SOMMERFELDT DANIEL
SOMMER JULIUS
SPIEGELBERG HANS EMIL PAUL
SPIESS HEINRICH
SPILL FRIEDRICH
SPORS ALBERT
STADION MIEJSKIEGO OŚRODKA SPORTU I REKREACJI (tzw. stadion GKS Wybrzeże)
STADION SCHUPO
STAHL SALOMON CONRAD
STANTIEN UND BECKER
STARCK KARL GEORG
STARE PRZEDMIEŚCIE
STARSZY OBYWATEL
STEFFENS CARL GOTTLIEB
STEFFENS CARL OTTO
STEFFENS CARL WILHELM GUSTAV
STEFFENS EDUARD LUDWIG FERDINAND
STEFFENS FRANZ WILHELM
STEFFENS KURT
STEFFEN FRANZ
STEFFEN JOHANN GOTTFRIED
STEIMMIG, rodzina
STEIMMIG CARL EDUARD GEORG
STEIMMIG FRANZ RUDOLF
STEIN ABRAHAM
STEIN WALTER
STENGEL ALBERT HUGO WALTHER
STICH ADOLPH ERNST
STOBBE PETER FRIEDRICH
STOBOY JOHANN HEINRICH
STOCZNIA DEVRIENTA
STOCZNIA GDAŃSKA
STOCZNIA WOJANA
STODDART FRANCIS BLAIR
STODDART JOHANN SPROTT
STORP JOHANNES
STOWARZYSZENIE ŚPIEWACZE
STRAUCH AEGIDIUS
STRAUSS OTTO REINHOLD
STRAŻ POŻARNA
STREHLAU KARL HERMANN
STREHLKE FRIEDRICH SAMUEL
STUMPF CARL
STUMPF CARL MORITZ
STUMPF ERICH ALBERT MORITZ
STUMPF KARL RICHARD
STURMHÖFEL BERNHARD MAXIMILIAN
STYPENDIUM HUMBOLDTA
STÖRMER FRIEDRICH GUSTAV
STÖVESANDT FRIEDRICH ADOLPH
SUCHANINO
SUCHLAND CARL GOTTLIEB FERDINAND
SUHR PAUL
SY LOUIS FRIEDRICH RUDOLF
SZCZODROWSKA-PEPLIŃSKA ELŻBIETA
SZEDROWICZ WŁADYSŁAW
SZEROKA, ulica
SZKOLNICTWO
SZKOŁA NAWIGACYJNA
SZKOŁA ŚREDNIA DLA DZIEWCZĄT
SZKOŁA ŚW. BARTŁOMIEJA
SZKOŁA ŚW. KATARZYNY
SZPITAL NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
SZPITAL POŁOŻNICTWA I CHORÓB KOBIECYCH
SZPITAL SWISSMED
SŁOJEWSKA-KOŁODZIEJ HALINA
TARGOWSKI MICHAŁ
TARG POZIOMKOWY
TAUBE EMIL HEINRICH
TEATR TIVOLI
TEATR VICTORIA
TEATR WILHELMA
TELEFONY
TELEWIZJA W GDAŃSKU. DO 1945
TENNSTAEDT JOHANN GOTTLIEB
TENNSTAEDT KARL GUSTAV ADOLPH
TITIUS CARL BENEDICKT
TOEPLITZ BENEDICT
TOEPLITZ HELENA DOROTHEA
TORNWALDT GUSTAV LUDWIG
TORNWALD CARL AUGUST OLOF
TOWARZYSTWO BIBLIJNE
TOWARZYSTWO POKOJU
TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ SZTUKI
TOŁKIN WIKTOR
TRAMPE OTTO WILHELM CHRISTOPH
TRAUSCHKE JOHANN EMANNUEL
TREICHEL ADOLF OTTO
TRENDELENBURG JOHANN GEORG
TROJAN CARL GOTTFRIED
TROSCHEL ADOLF EUGEN
TROSCHEL ADOLPH HEINRICH FERDINAND
TRZOSKA JERZY
TRZY LIPY
TWERDOCHLIB ANDRZEJ
TYTOŃ
TÄUBERT ADOLPH
UHL TOBIAS CHRISTIAN
UJEŻDŻALNIA
ULICE
ULRICH JOHANN GOTTLIEB
UNRUH EDUARD EMIL
UNRUH WILHELM ADOLF
UPHAGEN CARL HEINRICH
UPHAGEN CARL WILHELM
UPHAGEN HEINRICH
UPHAGEN JOHANN CARL ERNST
URSZULANKI
VALENTINI GUSTAV EMIL
VEGESACK DAGOBERT RODERICH ACHILLES von
VENEDIGER GÜNTHER KARL AUGUST
VERCH CARL GOTTLIEB
VOIGT THEODOR WILHELM JOHANNES
VORBEREITUNGSSCHULE FÜR KNABEN UND MÄDCHEN
VOSSBERG FRIEDRICH AUGUST
VÖLKEL OTTO ADALBERT
VÖLTZ KARL HEINRICH
WALICKA MIROSŁAWA
WALLENBERG ADOLF
WALTER RUDOLF
WANFRIED OTTO FRIEDRICH ADOLF
WARNECK CARL EDUARD
WEDECKE JOHANN CHRISTOPH
WEDEL DANIEL LUDWIG
WEICHBRODT DAVID
WEICKHMANN JOACHIM HEINRICH
WEICKHMANN JOHANN WILHELM
WEIHE ANDREAS ERNST GOTTLIEB
WEINBERG HIRSCH HERMANN
WEINLIG FRIEDRICH OSCAR
WEISS GOTTLIEB CHRISTIAN
WENDLAND ULRICH
WENDRICH MAX
WENDT ERNST DANIEL
WENDT RUDOLPH BENIAMIN
WERNSDORFF JOHANN WILHELM
WESSEL-STORP-HAUS
WESSEL JACOB
WESSEL MAX
WESSEL PAUL
WESTERPLATTE
WIEBE ARND
WIEBE EDUARD FRIEDRICH
WIEDEMANN CARL JACOB
WIELKI MŁYN
WIELOCH ROMAN
WIENSKOWSKI WILHELM RUDOLF von
WILCZEWSKI IGNACY
WILDESCHE MÄDCHENSCHULE
WILLENBERG SAMUEL FRIEDRICH
WINDERLICH ALFRED
WINKELMANN CARL AUGUST
WINKELMANN EDUARD AUGUST
WINTER LEOPOLD von
WINTER VALENTIN von
WISCHKE WILHELM LUDWIG
WISZNIEWSKI JACOB BERNHARD
WISŁOUJŚCIE
WITTING JEREMIAS ERICH
WITTWERCK NATHANAEL MICHAEL LUDWIG
WITT JACOB
WIZYTY W GDAŃSKU
WOHLER WALTER
WOHL ALFRED
WOJNARSKI JAN
WOJSKOWE PLACE ĆWICZEŃ
WOLFF ISIDOR
WOTH ALFRED AGATHON WILHELM
WOYTHALER JULIUS
WULCKOW ERNST RICHARD
WULSTEN GOTTLIEB EPHRAIM
WUNDSCH PAUL MATTHIAS
WYBICKI JÓZEF
WYDAWNICTWO OSKAR
WYSIEDLENIE LUDNOŚCI NIEMIECKIEJ 1945–1947
WYSTAWA DOROBKU GOSPODARKI ROLNEJ I SPOŻYWCZEJ PROWINCJI PRUSY ZACHODNIE
WYSTAWA ROLNICZA
WYSTAWY DZIEŁ SZTUKI W GDAŃSKU W XIX I POCZĄTKACH XX WIEKU
WĄSOWICZ JANUSZ HENRYK
WŁAŚCICIELE DOMÓW I LOKALI UŻYTKOWYCH PRZY DŁUGIM TARGU (1800–1945)
WŁAŚCICIELE DOMÓW I LOKALI UŻYTKOWYCH PRZY UL. CHLEBNICKIEJ (1800–1945)
WŁAŚCICIELE DOMÓW I LOKALI UŻYTKOWYCH PRZY UL. DŁUGIEJ (1800–1945)
WŁAŚCICIELE DOMÓW I LOKALI UŻYTKOWYCH PRZY UL. GARBARY (1800–1945)
WŁAŚCICIELE DOMÓW I LOKALI UŻYTKOWYCH PRZY UL. MARIACKIEJ (1800–1945)
WŁAŚCICIELE DOMÓW I LOKALI UŻYTKOWYCH PRZY UL. OGARNEJ (1800–1945)
WŁAŚCICIELE DOMÓW I LOKALI UŻYTKOWYCH PRZY UL. PIWNEJ (1800–1945)
WŁAŚCICIELE DOMÓW I LOKALI UŻYTKOWYCH PRZY UL. TKACKIEJ (1800–1945)
ZACHARIAS JOHANN DAVID
ZACHARIAS PAUL OTTO
ZACHODNIOPRUSKIE TOWARZYSTWO BOTANICZNO-ZOOLOGICZNE
ZAJEWSKI WŁADYSŁAW
ZAKŁAD KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ
ZANDER GUSTAV
ZERNECKE HEINRICH WILHELM
ZERNECKE JOHANN SAMUEL
ZERNECKE PAUL HEINRICH
ZERNECKE WILHELMINE
ZERNECKE WILHELM FERDINAND
ZEUNER ROBERT CARL GUSTAV
ZGROMADZENIE KONSTYTUCYJNE II WOLNEGO MIASTA GDAŃSKA
ZIEGLER WILHELM OTTO THEODOR
ZIELKE HEINRICH GOTTFRIED
ZIELKE JULIUS CARL GOTTFRIED
ZIESMER CURT
ZIMMERMANN HEINRICH
ZIMMERMANN IMMANUEL
ZWERG GUSTAV
ZWIĄZEK PRZEMYSŁOWCÓW WSCHODNIONIEMIECKICH
ŁAŹNIE PUBLICZNE
ŁUSZCZEWSKA JADWIGA
ŚWIETLICKI PAUL
ŚWIĘCICKI BOLESŁAW WIT
ŚWIĘCICKI WOJCIECH
ŚWIĘTEGO DUCHA
ŻUKOWSKI STANISŁAW
SPIS TABEL:
Abonenci radiowi w II WMG
Apteki do 1945 roku*
Apteki państwowe w latach 1951–1990*
Apteki prywatne i społeczne (państwowe) w latach 1945–1950
Autobusy w Gdańsku po 1945 roku – statystyka
Burmistrzowie Gdańska w latach 1814–1921
Członkowie Dzielnicowej Rady Narodowej Gdańsk-Portowa (1954–1973)
Członkowie Dzielnicowej Rady Narodowej Gdańsk-Śródmieście (1954–1973)
Członkowie Dzielnicowej Rady Narodowej Gdańsk-Wrzeszcz (1954–1973)
Członkowie Miejskiej Rady Narodowej w Gdańsku wybrani w wyborach powszechnych 17 VI 1984*
Członkowie Miejskiej Rady Narodowej w Gdańsku wybrani w wyborach powszechnych 19 VI 1988*
Członkowie Miejskiej Rady Narodowej w Gdańsku wybrani w wyborach powszechnych z list Frontu Jedności Narodu 16 IV 1961*
Członkowie Miejskiej Rady Narodowej w Gdańsku wybrani w wyborach powszechnych z list Frontu Jedności Narodu 2 II 1958*
Członkowie Miejskiej Rady Narodowej w Gdańsku wybrani w wyborach powszechnych z list Frontu Jedności Narodu 5 II 1978*
Członkowie Miejskiej Rady Narodowej w Gdańsku wybrani w wyborach powszechnych z list Frontu Jedności Narodu 9 XII 1973*
Członkowie Miejskiej Rady Narodowej w Gdańsku wybrani w wyborach powszechnych z list Frontu Narodowego 5 XII 1954*
Członkowie Stowarzyszenia Śpiewaczego
Członkowie Towarzystwa Biblijnego
Członkowie Zgromadzenia Konstytucyjnego II Wolnego Miasta Gdańska (skład według stanu na 16 V 1920 roku)
Dane porównawcze – rok 1985 i 1999
Dane statystyczne publicznych szpitali gdańskich w latach 1945–2008
Diakonisy w Gdańsku w latach 1861–1932 (statystyka)
Drukarnie i drukarze gdańscy w latach 1800–1945
Drukarnie w latach 1945–1990
Dyrektorzy Akademii Handlowej
Dyrektorzy Conradinum
Dyrektorzy Gimnazjum Królewskiego Realnego w Gdańsku
Dyrektorzy Gimnazjum Królewskiego Realnego we Wrzeszczu
Dyrektorzy Gimnazjum Miejskiego
Dyrektorzy Królewskiej Szkoły Sztuk Pięknych
Dyrektorzy Liceum w Oliwie
Dyrektorzy Muzeum Miejskiego
Dyrektorzy Państwowej Rzemieślniczej Szkoły Dokształcającej
Dyrektorzy Prowincjonalnego Zakładu Kształcenia Położnych
Dyrektorzy Straży Pożarnej w Gdańsku w latach 1859–1945
Dyrektorzy Szkoły Nawigacyjnej
Dyrektorzy szkoły średniej św. Piotra i Pawła (1818–1945)
Dyrektorzy szkoły średniej dla chłopców (po 1862 roku)
Dyrektorzy Szkoły Średniej dla Dziewcząt
Dyrektorzy Teatru Miejskiego (1801–1944)
Dyrektorzy Zakładu dla Niewidomych im. Wilhelma i Augusty
Dyrektorzy Zakładu Kształcenia Położnych i Kliniki Chorób Kobiecych w Gdańsku oraz Państwowej Kliniki Chorób Kobiecych we Wrzeszczu
Epidemie cholery w XIX wieku
Fizycy miejscy
Flota handlowa II Wolnego Miasta Gdańska (1920–1939)
Gdańskie browary w latach 1800–1945
Gdańskie firmy armatorskie w latach 1694–1849 (wybór)
Gdańskie firmy armatorskie w latach 1694–1849 (wybór)
Gdańskie firmy armatorskie w latach 1884–1914 (wybór)
Gdańszczanie uczestniczący w wystawach Towarzystwa Przyjaciół Sztuki
Honorowi obywatele miasta Gdańska
Hurtownie i magazyny portowe browarów spoza Gdańska*
Kadencje Volkstagu
Kalwińscy pastorzy kościoła św. Elżbiety
Katoliccy proboszczowie Kaplicy Królewskiej*
Kaznodzieje (pastorzy) kaplicy św. Anny kościoła św. Trójcy (polskiego kościoła ewangelickiego)
Kaznodzieje kościoła św. Jakuba na Starym Mieście
Kierownictwo Muzeum Miejskiego
Kierownicy (rektorzy) szkoły św. Piotra i Pawła (1551–1817)
Kierownicy muzyczni Stowarzyszenia Śpiewaczego
Kierownicy (rektorzy) szkoły św. Katarzyny (do 1862 roku)
Komendanci wojsk miejskich Gdańska powoływani od 1573 roku przez Radę Miejską
Kremacje w latach 1914–1935
Kremacje w latach 2001–2009
Księgarnie Państwowego Przedsiębiorstwa Dom Książki w latach 1950–1990
Księgarnie prywatne, spółdzielcze i państwowe w latach 1945–1959
Księgarnie w latach 1800–1945
Ksieni brygidek w Gdańsku
Kursy i kursantki w Prowincjonalnym Zakładzie Kształcenia Położnych
Laureaci Nagrody Naukowej Miasta Gdańska im. Jana Heweliusza
Lekarze asystenci Prowincjonalnego Zakładu Kształcenia Położnych
Lekarze w Gdańsku (bez lekarzy wojskowych) w latach 1701–1945
Lektorzy języka polskiego w Gimnazjum Akademickim
Liczba chorych Szpitala Miejskiego przy Delbrückallee 7 (ul. Dębinki) w latach 1914–1919
Liczba członków Korporacji Kupców
Liczba członków i wpływy roczne Towarzystwa
Liczba położnych w Gdańsku w latach 1797–1998
Liczba zarejestrowanych i zlikwidowanych firm
Liczebność i tonaż gdańskiej floty w latach 1870–1913
Liczebność i tonaż gdańskiej floty handlowej (połowa XV wieku – 1850)
Liczebność i tonaż gdańskiej floty handlowej (połowa XV wieku – 1850)
Linie autobusowe w Gdańsku – stan na 1 VI 2012 roku
Linie autobusowe w latach 1945–1955
Linie tramwajowe według stanu na 1 VI 2012 roku
Ludność Gdańska w latach 1814–1920 na tle innych miast pruskich i niemieckich
Ludność Gdańska w latach 1817–1919
Ludność Gdańska w latach 1920–1939
Ludność Gdańska w okresie nowożytnym
Luterańscy pastorzy kaplicy (potem kościoła) w Lazarecie przy Bramie Oliwskiej
Luterańscy pastorzy kościoła Bożego Ciała
Luterańscy pastorzy kościoła ewangelickiego na Stogach
Luterańscy pastorzy kościoła szpitalnego
Luterańscy pastorzy kościoła Wniebowzięcia NMP
Miejskie, podmiejskie i międzymiastowe linie autobusowe w 1929 roku
Nadburmistrzowie Gdańska w latach 1814–1920
Nauczyciele Liceum w Oliwie
Oddział chirurgiczny szpitala diakonis ewangelickich
Oddział internistyczny szpitala diakonis ewangelickich
Ordynatorzy Lazaretu (Szpitala Miejskiego) przy Bramie Oliwskiej
Ordynatorzy szpitala diakonis ewangelickich
Ordynatorzy Szpitala Miejskiego przy Delbrückallee 7 (ul. Dębinki) w latach 1911–1945
Ordynatorzy Szpitala Miejskiego przy Sandgrube
Ordynatorzy Szpitala Najświętszej Maryi Panny
Pacjenci Miejskiego Zakładu Opieki Społecznej w latach 1897–1925
Pacjenci oddziału chirurgiczno-ginekologicznego Szpitala Miejskiego przy Sandgrube – ruch chorych
Pacjenci szpitala diakonis ewangelickich w latach 1877–1928
Pacjenci szpitala diakonis ewangelickich w latach 1929–1935
Pacjenci Szpitala Miejskiego przy Delbrückallee 7 (ul. Dębinki) w latach 1911–1914 – ruch chorych
Pacjenci Szpitala Miejskiego przy Delbrückallee 7 (ul. Dębinki) w latach 1924–1935 – ruch chorych
Pacjenci Szpitala Najświętszej Maryi Panny w latach 1853–1935 – ruch chorych
Pacjenci Szpitala Najświętszej Maryi Panny według klasy obsługi (od 1890)
Pacjenci Szpitala Najświętszej Maryi Panny według wyznania
Pacjenci w latach 1828–1842 – choroby
Pacjenci w latach 1828–1844 – ruch chorych
Pacjenci w latach 1859–1910 – ruch chorych
Pacjenci według grup wiekowych
Pasażerowie (w tysiącach)
Pastorzy kościoła Chrystusa
Pastorzy kościoła ewangelickiego
Pastorzy kościoła garnizonowego św. Apostołów Piotra i Pawła
Pastorzy kościoła Garnizonowego św. Olafa
Pastorzy kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Jana Bosko
Pastorzy kościoła Pojednania
Pastorzy kościoła św. Barbary
Pastorzy kościoła św. Bartłomieja i Opieki Najświętszej Bogurodzicy
Pastorzy kościoła św. Ducha
Pastorzy kościoła św. Jakuba w Oliwie
Pastorzy kościoła św. Jana Chrzciciela i św. Jana Apostoła
Pastorzy kościoła św. Jerzego
Pastorzy kościoła św. Katarzyny Aleksandryjskiej
Pastorzy kościoła św. Piotra i Pawła
Pastorzy kościoła Zbawiciela na Siedlcach
Pastorzy kościoła Zbawiciela na Zaroślaku
Pastorzy menoniccy
Pastorzy zboru luterańskiego
Pastorzy* kościoła św. Trójcy
Pojemność gdańskich statków w łasztach w latach 1694–1849
Pojemność gdańskich statków w łasztach w latach 1694–1849
Porody w Prowincjonalnym Zakładzie Kształcenia Położnych
Posłowie do Volkstagu w latach 1920–1939*
Pracownicy Szpitala Najświętszej Maryi Panny
Pracownicy Wielkiego Młyna w latach 1894–1907
Prezesi Towarzystwa Pokoju
Prezesi zarządu Zakładu Pracy i Ubogich
Prezydenci Handelskammer w latach 1920–1933
Prezydenci Handelskammer w latach 1934–1945*
Prezydenci rejencji gdańskiej
Proboszczowie kościoła Opatrzności Bożej
Proboszczowie kościoła św. Brata Alberta
Proboszczowie kościoła św. Franciszka z Asyżu
Proboszczowie kościoła św. Kazimierza Królewicza
Proboszczowie kościoła św. Jadwigi Śląskiej
Proboszczowie kościoła św. Jakuba w Oliwie
Proboszczowie kościoła św. Jana Chrzciciela
Proboszczowie kościoła Najświętszego Serca Jezusowego
Proboszczowie kościoła Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła
Proboszczowie kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego
Proboszczowie kościoła św. Antoniego Padewskiego
Proboszczowie kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła
Proboszczowie kościoła św. Brygidy
Proboszczowie kościoła św. Ignacego
Proboszczowie kościoła św. Józefa na Starym Mieście
Proboszczowie kościoła św. Judy Tadeusza
Proboszczowie kościoła św. Mikołaja
Proboszczowie kościoła św. Piotra i Pawła
Proboszczowie kościoła św. Rafała Kalinowskiego
Proboszczowie kościoła św. Stanisława Biskupa Męczennika
Proboszczowie kościoła św. Wojciecha w Świętym Wojciechu
Proboszczowie parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca Świętego
Producenci wyrobów tytoniowych (wybór)
Protophysicus
Prowizorzy Domu Dobroczynności i Sierot na Osieku
Prowizorzy Domu Dobroczynności i Sierot przy Steffensweg 26 (ul. Batorego)
Prowizorzy Domu Dziecka i Sierot
Prowizorzy szpitala Bożego Ciała
Prowizorzy szpitala diakonis ewangelickich
Prowizorzy Szpitala Najświętszej Maryi Panny
Prowizorzy szpitala św. Barbary
Prowizorzy szpitala św. Gertrudy
Prowizorzy szpitala św. Jakuba
Prowizorzy szpitala Wszystkich Bożych Aniołów
Prowizorzy szpitali św. Ducha i św. Elżbiety
Przemysł chemiczny
Przemysł chemiczny
Przemysł cukierniczy
Przemysł cukierniczy
Przemysł cukrowniczy. Rafinerie trzciny cukrowej
Przemysł drzewny
Przemysł drzewny. Tartaki
Przemysł drzewny. Zakłady przeróbki drewna
Przemysł elektroniczny
Przemysł elektryczny i elektrotechniczny
Przemysł maszynowy
Przemysł maszynowy. Budowa maszyn i pojazdów
Przemysł materiałów budowlanych
Przemysł materiałów budowlanych. Cegielnie
Przemysł materiałów budowlanych. Inne
Przemysł materiałów budowlanych. Wytwórnie papy dachowej
Przemysł materiałów budowlanych. Wytwórnie pieców
Przemysł meblarski
Przemysł metalowy
Przemysł metalowy
Przemysł młynarsko-piekarniczy
Przemysł papierniczy
Przemysł papierniczy. Papiernie
Przemysł papierniczy. Wyroby papiernicze
Przemysł skórzany
Przemysł spożywczy
Przemysł spożywczy. Przetwórnie owocowo-warzywne
Przemysł spożywczy. Przetwórnie rybne
Przemysł spożywczy. Przetwory mięsne
Przemysł spożywczy. Wytwórnie drożdży, esencji, olejków zapachowych i proszków do pieczenia
Przemysł spożywczy. Wytwórnie octu, musztardy, żelatyny
Przemysł spożywczy. Wytwórnie wód mineralnych
Przemysł stoczniowy
Przemysł stoczniowy
Przemysł tłuszczowy
Przemysł włókienniczy
Przemysł włókienniczy. Worki, plandeki, sieci
Przemysł włókienniczy. Wyroby dziewiarskie
Przemysł zbrojeniowy
Przeorzy brygidianów w Gdańsku
Przewodniczący (prezesi) zarządu Korporacji Kupców (1822–1919)
Przewodniczący Dzielnicowych Rad Narodowych w Gdańsku (1954–1973)
Przewodniczący Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej w latach 1950–1973
Przewodniczący Rady Miejskiej (Repräsentantenversammlung) w latach 1814–1817
Przewodniczący Rady Miejskiej (Stadtbürgerschaftsversammlung) w latach 1924–1939
Przewodniczący Rady Miejskiej (Stadtverordentenversammlung) w latach 1817–1924
Przyczyny zgonów ludności Gdańska w latach 1892–1938
Przyczyny zgonów ludności Gdańska w latach 1960–1998
Rada Miejska (Repräsentanten der Bürgerschaft) z nominacji pruskich władz administracyjnych w latach 1814–1817
Rada Miejska (Stadtbürgerschaft) w kadencji 11 II 1931 – 30 VI 1933
Rada Miejska (Stadtbürgerschaft) w kadencji 13 XI 1927 – 11 II 1931*
Rada Miejska (Stadtbürgerschaft) w kadencji 22 II 1928 – 10 II 1931*
Rada Miejska (Stadtbürgerschaft) w kadencji 25 VIII 1938 – 31 VIII 1939
Rada Miejska (Stadtbürgerschaft) w kadencji 30 IV 1935 – 28 V 1937*
Rada Miejska (Stadtbürgerschaft) w kadencji 30 VI 1933 – 30 IV 1935
Rada Miejska (Stadtbürgerschaft) w kadencji 6 II 1924 – 13 XI 1927
Rada Miejska (Stadtverordneten Versammlung) w 1827 roku
Rada Miejska (Stadtverordneten Versammlung) w 1833 roku
Rada Miejska (Stadtverordneten Versammlung) w 1844 roku
Rada Miejska (Stadtverordneten Versammlung) w 1854 roku
Rada Miejska (Stadtverordneten Versammlung) w 1865 roku
Rada Miejska (Stadtverordneten Versammlung) w 1874 roku
Rada Miejska (Stadtverordneten Versammlung) w 1884 roku
Rada Miejska (Stadtverordneten Versammlung) w 1892 roku
Rada Miejska (Stadtverordneten Versammlung) w 1897 roku
Rada Miejska (Stadtverordneten Versammlung) w 1907 roku
Rada Miejska (Stadtverordneten Versammlung) w 1914 roku
Rada Miejska (Stadtverordnetenversammlung) w kadencji 19 XII 1919 – 5 II 1924. Skład w styczniu 1921 roku*
Rada Miejska (Stadtverordnetenversammlung) wybrana w pierwszych powszechnych wyborach 14 XII 1919 roku*
Radni Gdańska w latach 1990–2018 (wykaz alfabetyczny)
Radni i nieetatowi członkowie Zarządu Miasta w latach 1817–1919 (wykaz alfabetyczny)
Rajcowie Głównego Miasta Gdańska i Miasta Gdańska w latach 1526–1793 (wykaz alfabetyczny)*
Rajcowie Starego Miasta w latach 1526–1793 (wykaz alfabetyczny)*
Rejony zasiedlenia menonitów
Rektorzy Gimnazjum Akademickiego
Rektorzy Gimnazjum Gdańskiego
Rektorzy szkoły św. Barbary
Rektorzy szkoły św. Bartłomieja
Rozwody w latach 1975–1999
Rozwój gdańskiego węzła kolejowego w latach 1880–1945 (wybór)
Rozwój gdańskiego węzła kolejowego w latach 1880–1945 (wybór)
Rozwój gdańskiego węzła kolejowego w latach 1880–1945 (wybór)
Rozwój gdańskiego węzła kolejowego w latach 1880–1945 (wybór)
Rozwój gdańskiego węzła kolejowego w latach 1880–1945 (wybór)
Rozwój gdańskiego węzła kolejowego w latach 1880–1945 (wybór)
Rozwój gdańskiego węzła kolejowego w latach 1880–1945 (wybór)
Rozwój gdańskiego węzła kolejowego w latach 1880–1945 (wybór)
Rozwój przystanków kolejowych w latach 1863–1924
Senatorowie (rajcy) I Wolnego Miasta Gdańska (1807–1814)*
Sieć gdańskich browarów w latach 1800–1945
Stan osobowy cechu mistrzów bursztynnictwa w latach 1808–1933
Stan zatrudnienia w największych gdańskich zakładach na przełomie XIX i XX wieku
Starostowie powiatu gdańskiego
Starsi cechu mistrzów bursztynników*
Starsi cechu złotników 1378–1793 (Ältermann – Obermeister)
Starsi cechu złotników 1794–1945 (Ältermann – Obermeister)
Starsi gminy flamandzkiej
Starsi gminy fryzyjskiej
Szkoła w Zakładzie dla Niewidomych im. Wilhelma i Augusty
Telefony stacjonarne w latach 1884–1999 – statystyka
Terytorialny rozwój Gdańska
Tonaż taboru firmy F.G. Reinhold
Typy gdańskich statków (1. połowa XIX wieku)
Urodzenia, małżeństwa, zgony w latach 1601–2010
Ważniejsze koncerty Stowarzyszenia Śpiewaczego
Wiek i liczba rodzących kobiet
Wiek zmarłych gdańszczan w latach 1894–1910
Wiek zmarłych gdańszczan w latach 1920–1939*
Wiek zmarłych gdańszczan w latach 1955–1999
Wizyty od XIII wieku do 1793 roku*
Wizyty w latach 1793–1920
Wizyty w latach 1921–1945
Wizyty w latach 1945–2016
Wojewodowie gdańscy w latach 1945–1950
Wojewodowie gdańscy w latach 1973–1998
Wydawnictwa Towarzystwa Biblijnego
Wykaz prywatnych klinik do roku 1945
Wystawy Towarzystwa Przyjaciół Sztuki w Gdańsku
Wytwórnie likierów w latach 1800–1945 (wybór)
Wytwórnie sprzętu muzycznego. Organy*
Wytwórnie sprzętu muzycznego. Pianina*
Wytwórnie sprzętu optyczno-medycznego
Wytwórnie wyrobów z bursztynu
Władze administracyjne Gdańska w latach 1939–1945. Rada Miasta (Ratsherren der Stadt Danzig) od 1 IV 1940 do marca 1945 roku*
Władze administracyjne Gdańska w latach 1939–1945. Zarząd Miasta (Stadtrath)*
Właściciele Ogrodu Schahnasjana
Właściciele Trzech Lip
Zakłady budownictwa morskiego
Zakłady różne
Zakłady użyteczności publicznej
Zarząd Miasta (Magistrat) w 1827 roku
Zarząd Miasta (Magistrat) w 1833 roku
Zarząd Miasta (Magistrat) w 1844 roku
Zarząd Miasta (Magistrat) w 1854 roku
Zarząd Miasta (Magistrat) w 1884 roku
Zarząd Miasta (Magistrat) w 1907 roku
Zarząd Miasta (Magistrat) w 1914 roku
Zarząd Miasta (Magistrat) w 1919 roku
Zarząd Miasta (Magistrat) w 1921 roku*
Zarząd Miasta (Magistrat) z nominacji pruskich władz administracyjnych w latach 1814–1817
Zarząd Miejski (Magistrat) w 1865 roku
Zarząd Miejski (Magistrat) w 1874 roku
Zarząd Miejski (Magistrat) w 1892 roku
Zarząd Miejski (Magistrat) w 1897 roku
Zgony w domu starców w latach 1875–1940
Zmarli pacjenci Miejskiego Zakładu Opieki Społecznej w latach 1913–1920
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Widok
Działania
Partner Główny



Wydawca Encyklopedii Gdańska i Gedanopedii


Partner technologiczny Gedanopedii