Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Błażej Śliwiński

SPIS HASEŁ:
ADMINISTRACYJNY PODZIAŁ I TERYTORIALNY ROZWÓJ GDAŃSKA
ALBRECHT von ORE
ALFA CENTRUM
ANDREAS SLOMMOW
ANDRZEJEWSKI MAREK
APOLEWICZ JERZY
AUCHAN PRZYMORZE, hipermarket
BAISENER JOHANN
BASTION KOT
BEKE GERARD
BENDING BRUNO
BETLEJEWSKA CZESŁAWA
BIANGA JAN
BIAŁA STRUNA
BIAŁKOWSKI BERNARD
BIERNACKI LESZEK
BIESIEKIERZ
BISCHOFF MAX
BISKUPIA GÓRKA
BIURO ODBUDOWY PORTÓW
BLECHACZ BERNADETTA
BLOKI LENINGRADZKIE
BOCIAN-WAGNER ELŻBIETA
BOGUSZA
BORNBACH STENTZEL
BORZYSZKOWSKI JÓZEF
BRABANK
BRAMA BOŻEGO CIAŁA
BRAMA DŁUGICH OGRODÓW
BRAMA NIZINNA
BRAMA NOWA
BRAMA OLIWSKA
BRAMA ŚW. JAKUBA
BRANICKI TADEUSZ
BROWAR W KUŹNICZKACH
BUDYNEK DOMU MEBLOWEGO
BUDYNEK LOT-U
BUNT CECHÓW GŁÓWNEGO MIASTA GDAŃSKA 19–21 VI 1378
BUNT MIESZCZAN GDAŃSKICH Z LAT 1271–1272
BURNEWICZ JAN
BURSZTYN BAŁTYCKI
BĄK MATEUSZ
CENTRAL HOTEL
CENTRUM HANDLOWE AUCHAN
CENTRUM HANDLOWE MORENA
CENTRUM HANDLOWE OLIWA
CENTRUM HANDLOWE OSOWA
CENTRUM WYSTAWIENNICZO-KONGRESOWE AMBEREXPO
CHEMIK GDAŃSK
CHRANICKI JAN
CIARKOWSKA EUGENIA MARIA
CIEŚLAK EDMUND
CIEŚLAK KATARZYNA
CMENTARZE NA TERENIE ŚRÓDMIEŚCIA. GŁÓWNE MIASTO
CMENTARZE NA TERENIE ŚRÓDMIEŚCIA. ZAMCZYSKO
CMENTARZE NA TERENIE ŚRÓDMIEŚCIA. ZESPÓŁ U PODNÓŻA GRODZISKA
CMENTARZE W OLIWIE
CMENTARZ NA OSTROWIU
COLUMBUS
CONNERT HANS
CZARLEWSKI SŁAWOMIR
CZUBAŁA JERZY
CZYŻEWSKI ANDRZEJ
DAMROKA, księżniczka pomorska
DANZIG, korweta (1850)
DATA JAN
DAVID von CAMMERSTEIN
DEMBICKI EUGENIUSZ WIESŁAW
DODORF ALBRECHT
DOLINA BOBRÓW
DOMINIKANIE
DOM TECHNIKA
DOROTA Z MĄTÓW WIELKICH
DRAPIKOWSKI MARIUSZ
DRZEWO MILLENIUM GDAŃSKA
DWÓR POPIELNY
DWÓR SMOLNY
DZIEMIDOK BOHDAN
EUFEMIA (I), księżniczka pomorska
EUFEMIA (II), księżniczka pomorska
FAUTH HANS-LOTHAR
FLAGA GDAŃSKA
FONTANNA-POIDEŁKO NA PLACU KOBZDEJA
FRYDRYCH BARBARA MAGDALENA
GALERIA BAŁTYCKA
GALERIA HANDLOWA MADISON
GALERIA METROPOLIA
GALERIA PRZYMORZE
GAWORECKI WŁADYSŁAW WŁODZIMIERZ
GDAŃSK, SS (1926)
GDAŃSKIE CENTRUM HANDLOWE „MANHATTAN”
GDAŃSK – NAZWA
GDAŃSK – POCZĄTKI MIASTA
GERHARD SCHERBIK von STEEGEN
GILDIA, pawilony handlowe
GLIŃSKI MIROSŁAW
GRABOWSKI JAN P.
GRODDECK ALBRECHT
GRODZISKO
GROTH ANDRZEJ JAN
GÓRKA
GŁOMBIOWSKI KAROL
HAJDUK BOLESŁAW WŁODZIMIERZ
HALA SPORTOWA GEDANII
HALA SPORTOWA GKS WYBRZEŻE
HALA SPORTOWA PRZY UL. KOŁOBRZESKIEJ
HALA SPORTOWA PRZY UL. OPOLSKIEJ
HALA SPORTOWA PRZY UL. SŁOWACKIEGO
HALA TARGOWA
HALA TARGOWA „ZASPA”
HALA WIDOWISKOWO-SPORTOWA AKADEMII WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU
HALA WIDOWISKOWO-SPORTOWA ERGO ARENA
HALA WIDOWISKOWO-SPORTOWA OLIVIA
HALA WIDOWISKOWO-SPORTOWA STOCZNI GDAŃSKIEJ
HAMER JOHANN
HARASIMOWICZ BOŻENA
HAŁAGIDA IGOR
HECHT ARNOLD
HERBY MIASTA GDAŃSKA I DZIELNIC
HEWELIUSZ JAN
HISERSTET HEINRICH
HITTFELD HERMAN
HOLSTE(N) PETER
HONOROWE OBYWATELSTWO MIASTA
HORODECKI RYSZARD
HOTEL CONTINENTAL
HOTEL DANZIGER HOF
HOTEL GDAŃSK RADISSON BLU
HOTEL HAMPTON BY HILTON
HOTEL NOVOTEL GDAŃSK CENTRUM
HOTEL POSEJDON
HOTEL PURO
HOTEL REICHSHOF
HUXER ALBRECHT
HUXER TIEDEMANN
JANICKI ARKADIUSZ KRZYSZTOF
JANICKI RAFAŁ
JANUSZAJTIS ALEKSANDRA
JANUSZAJTIS ANDRZEJ
JARGIEŁŁO JAN
JARMARK ŚW. DOMINIKA
JASSEM JACEK
JASTRZĘBOWSKI JERZY
JOHANN, komtur gdański
JORDAN von VEHREN
JÓŹWIAKOWSKA JAROSŁAWA
KAMIEŃ JOANNA BARBARA
KANAŁ RADUNI
KANTOR LUBECKI
KARNATH BRUNON
KASZTELAN
KATARZYNA, księżniczka pomorska
KATASTROFA PROMU NR 2 NA MOTŁAWIE, 1975
KIELAS JAN
KLUB HOKEJOWY GDAŃSK
KLUB SPORTOWY „PRZYMORZE”
KOBYLIŃSKI LECH KONRAD
KODEKS LUBECKI
KOENIG PETER
KOMAR WŁADYSŁAW
KONOPNICKA, statek handlowy
KONSULAT GENERALNY IMPERIUM ROSYJSKIEGO I PAŁAC ROSYJSKI
KOPERKIEWICZ ADAM
KORBAN ROMAN
KOROL ADAM
KORYNT ROMAN
KOWALSKI ANDRZEJ PIOTR
KOWALSKI HENRYK
KOZAK MACIEJ
KOŚCIÓŁ BOŻEJ RODZICIELKI MARII
KOŚCIÓŁ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARII PANNY
KOŚCIÓŁ ŚW. BARTŁOMIEJA I OPIEKI NAJŚWIĘTSZEJ BOGURODZICY
KOŚCIÓŁ ŚW. JAKUBA (Oliwa)
KOŚCIÓŁ ŚW. MIKOŁAJA
KOŚCIÓŁ ŚW. PIOTRA I PAWŁA
KRAWCZYK JERZY
KREWETKA
KRONIKA GDAŃSKA 997–2000
KRONIKA OLIWSKA
KROPIDŁOWSKI KAZIMIERZ
KRZESIŃSKI ANDRZEJ LECH
KRZYŻANOWSKI TADEUSZ
KUCZYŃSKI JAN ZBIGNIEW
KURTZ ELŻBIETA
KŁADKA PRZEZ MOTŁAWĘ
LAPIDARIUM NEKROPOLII GDAŃSKIEJ
LASTADIA
LAUTERBACH HEINRICH von
LECYK BOGDAN
LEGIA GDAŃSK
LIBERADZKI ANDRZEJ
LICEUM W OLIWIE
LINKNER TADEUSZ
LITWIN JERZY
LOEW PETER OLIVER
LUBBE JACOB
LUDNOŚĆ
MACHCEWICZ PAWEŁ
MAJEWSKI WOJCIECH
MALAK WALDEMAR
MAĆKOWY
MCDONALDʼS
MEDAL 500-LECIA POWROTU GDAŃSKA DO MACIERZY
MEDAL WDZIĘCZNOŚCI
MEKELFELD LUKAS
MH AUTOMATYKA GDAŃSK
MICHALAK JERZY MARIAN
MICHALAK STEFAN JACEK
MICHALAK STEFAN STANISŁAW
MIEJSKI OGRÓD ZOOLOGICZNY WYBRZEŻA
MISTRZOSTWA ŚWIATA W SZERMIERCE, 15–28 VII 1963
MIĘDZYNARODOWE TARGI GDAŃSKIE PO 1945
MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL PIOSENKI
MODEL JERZY
MOST CHLEBOWY
MOST III TYSIĄCLECIA IM. JANA PAWŁA II
MOST KOLEJOWY NAD MARTWĄ WISŁĄ
MOST KROWI
MOST NA NOWEJ MOTŁAWIE
MOST NA SZOPY
MOST SIENNICKI
MOST STĄGIEWNY
MOST W SOBIESZEWIE
MOST ZIELONY
MUZEUM STREFA HISTORYCZNA WOLNE MIASTO GDAŃSK
MÜNZER HILDEBRAND
MŚCIWOJ I
MŚCIWOJ II
NAMIEŚNIK JACEK
NARKIEWICZ KRZYSZTOF
NARKIEWICZ OLGIERD
NAWROCKI KAROL TADEUSZ
NEPTUN GDAŃSK
NUREK MIECZYSŁAW
NYMPHE
OBLĘŻENIE GDAŃSKA W 1433 ROKU
OBLĘŻENIE GDAŃSKA W 1520 ROKU
OBRACHT-PRONDZYŃSKI CEZARY
ODYNIEC WACŁAW
OGARNA, ulica
OJCOWSKA, ulica
OPERA BAŁTYCKA
PAKOWNIE
PANER HENRYK PIOTR
PANNA WODNA
PARK HANDLOWY MATARNIA
PARK NADMORSKI IM. RONALDA REAGANA
PIECZĘCIE
PIETRUSZKA BOGDAN
PNIOCIŃSKI HELMUT WOJCIECH
POGOTOWIE SOCJALNE DLA OSÓB NIETRZEŹWYCH
POMASKA AGNIESZKA DOMINIKA
POMNIK-CZOŁG
POMNIK-ŁAWECZKA MARIANA PELCZARA
POMNIK ALFONSA LICZMAŃSKIEGO
POMNIK ANNY WALENTYNOWICZ
POMNIK CESARZA WILHELMA I HOHENZOLLERNA
POMNIK DANUTY SIEDZIKÓWNY
POMNIK DARIUSZA KOBZDEJA
POMNIK JANA HEWELIUSZA (Przymorze)
POMNIK JANA HEWELIUSZA (ul. Wodopój)
POMNIK JANA PAWŁA II (na pl. Trzeciego Tysiąclecia)
POMNIK JANA PAWŁA II i PREZYDENTA USA RONALDA REAGANA
POMNIK JANKA KRASICKIEGO
POMNIK JANKI KUPAŁY
POMNIK JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO
POMNIK KRZYŻ DWUTYSIĄCLECIA CHRZEŚCIJAŃSTWA i TYSIĄCLECIA GDAŃSKA
POMNIK KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO
POMNIK KSIĘDZA HENRYKA JANKOWSKIEGO
POMNIK LOUISA ROBERTA HIPPOLYTE’A de BRÉHAN HRABIEGO de PLÉLO
POMNIK MIESZKAŃCÓW GMINY EMAUS POLEGŁYCH PODCZAS I WOJNY ŚWIATOWEJ
POMNIK MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
POMNIK OBROŃCÓW POCZTY POLSKIEJ
POMNIK OBROŃCÓW WESTERPLATTE
POMNIK OFIAR KATASTROFY AUTOBUSOWEJ W KOKOSZKACH
POMNIK OFIAR POŻARU W HALI WIDOWISKOWO-SPORTOWEJ STOCZNI GDAŃSKIEJ
POMNIK OFIAR STANU WOJENNEGO
POMNIK PAMIĘCI MIESZKAŃCÓW KLUKOWA POMORDOWANYCH W LASACH PIAŚNICY
POMNIK PAMIĘCI OFIAR EKSTERMINACJI LUDNOŚCI POLSKIEJ NA WOŁYNIU
POMNIK POLEGŁYCH STOCZNIOWCÓW 1970
POMNIK POLSKIEGO PAŃSTWA PODZIEMNEGO I ARMII KRAJOWEJ
POMNIK STANISŁAWA MACZKA
POMNIK STEFANA MICHALAKA
POMNIK STEFANA ŻEROMSKIEGO
POMNIK TADEUSZA ZIÓŁKOWSKIEGO (na Targu Rybnym)
POMNIK WILLY’EGO LUDWIGA DROSTA
POMNIK WINCENTEGO POLA
POMNIK ŚW. WOJCIECHA
POMNIK ŚW. WŁODZIMIERZA
POMNIK ŻOŁNIERZY
POMNIK ŻOŁNIERZY (na Targu Drzewnym)
POMNIK ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
POMNIK „KWIAT ŻYCIA I POKOJU”
POMNIK „OBROŃCOM WYBRZEŻA 1939”
POMNIK „TYM, CO ZA POLSKOŚĆ GDAŃSKA”
POMNIK „W HOŁDZIE NAJMŁODSZYM ŻOŁNIERZOM”
POMNIK „W HOŁDZIE POLEGŁYM ZA WOLNOŚĆ”
POMNIK „Z OSKARKIEM”
POPINIGIS DANUTA
POSADZKI TOMASZ
POTOK OLIWSKI
POTOK ORUŃSKI
POTULSKI FRANCISZEK
PROCESY O ZNISZCZENIE I ZAJĘCIE GDAŃSKA ORAZ POMORZA WSCHODNIEGO W XIV WIEKU PRZEZ KRZYŻAKÓW
PROMENADA NADMORSKA W BRZEŹNIE
PROSNAK WŁODZIMIERZ JULIUSZ
RACHOŃ JANUSZ WŁODZIMIERZ
RECHTER HEINRICH von
ROGGE NICOLUS
ROMANOW ANDRZEJ
ROZENKRANZ EDWIN
RUDIGER, komtur gdański
RUDY KOT
RUTKOWSKI BOLESŁAW
RZEŹ GDAŃSKA W 1308 ROKU
SALA POSIEDZEŃ
SAMBOR I
SAMP JERZY
SAMP WAWRZYNIEC
SAWICKI ANDRZEJ
SCHODY RUCHOME W TUNELU ŁĄCZĄCYM DWORZEC GDAŃSK GŁÓWNY Z DWORCEM PKS
SCHWEDER von PELLANT
SKOCZNIA NARCIARSKA W DOLINIE RADOŚCI
SKWER HEWELIUSZA
SMOLAREK PRZEMYSŁAW LEON
SOBIESŁAWICE
SOBIESŁAW I
SOCZEWIŃSKI ZDZISŁAW
STADION MIEJSKIEGO OŚRODKA SPORTU I REKREACJI (tzw. stadion GKS Wybrzeże)
STAL GDAŃSK
STANISŁAW
STARA WIEŚ
STARE PRZEDMIEŚCIE
STARGARD HERMAN
STAROŚCIAK JACEK
STEFANIUK ZENON
STOCZNIOWIEC GDAŃSK
STOGI
STRZYŻA, potok
SYNAK BRUNON
SZAMOCKI GRZEGORZ
SZPITAL ŚW. ŁAZARZA W OLIWIE
SZREDER MIROSŁAW
SZUTOWICZ ANDRZEJ
SZYCHLIŃSKI GRZEGORZ
SĄCZKI
TARG CHLEBOWY
TARG MAŚLANY
TARG RAKOWY
TARG RYBNY
TARG SIENNY
TARG WĄCHANY
TARG WĘGLOWY
TAYLOR KAROL (II)
TESCO
TOWARZYSTWO MIŁOŚNIKÓW GDAŃSKA
TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ NAUKI I SZTUKI
TRASA SUCHARSKIEGO
TRYTON BUSINESS HOUSE
TRZY LIPY
TUBILEWICZ WITOLD
TUMULT 1363
TUNEL PIESZO-ROWEROWY IM. GRZEGORZA ORYSZCZAKA
TUNEL POD AL. ZWYCIĘSTWA
TUNEL POD MARTWĄ WISŁĄ
TUNEL POD UL. OKOPOWĄ
TUNEL POD UL. PODWALE PRZEDMIEJSKIE
TUNEL POD UL. WAŁY JAGIELLOŃSKIE
TUNEL PRZY DWORCU GDAŃSK GŁÓWNY
TUNEL SAMOCHODOWY W CIĄGU UL. NOWE PODWALE GRODZKIE
ULICE
UNIMOR
UNIWERSYTET GDAŃSKI, masowiec
WARCISŁAW II
WAŁĘSA JAROSŁAW LESZEK
WESTERPLATTE, prom pasażerski
WESTERPLATTE, trałowiec redowy
WIADUKT KOLEJOWY PRZY BRAMIE OLIWSKIEJ
WIELKI MŁYN
WILDE PIOTR KRZEMYŚL
WILHELM, dominikanin
WINRICH von KNIPRODE
WISŁOUJŚCIE
WITTBRODT EDMUND
WIŚNIEWSKI PIOTR
WOJCIECH, kasztelan gdański
WOJCIECH (Adalbert)
WOJEWODA GDAŃSKI
WOJNARSKI JAN
WYBUCH GAZU W BUDYNKU PRZY UL. STRUGA 12
WĘGRZYNIAK BOGDAN
WĘGRZYN GRZEGORZ
WĘZEŁ DROGOWY IM. UNII EUROPEJSKIEJ
ZABŁOCKI STEFAN KAZIMIERZ
ZAKRĘT PIĘCIU GWIZDKÓW
ZAPPIO ZACHARIAS
ZASŁUŻONYM ZIEMI GDAŃSKIEJ
ZA ZASŁUGI DLA GDAŃSKA
ZA ZASŁUGI DLA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO
ZBIERSKI ANDRZEJ
ZDRENKA JOACHIM
ZEGAR SŁONECZNY HEWELIUSZA
ZIELENIAK
ZIELENIEWSKI SŁAWOMIR
ZIÓŁKOWSKI TADEUSZ BONIFACY
ŁAŹNIE PUBLICZNE
ŚWIĘCA
ŚWIĘTOPEŁK
ŻBIKOWSKA-MICHALAK ALICJA
ŻUROWSKI ANDRZEJ
ŻYTO HENRYK
ŻYWOTY ŚW. WOJCIECHA
SPIS TABEL:
Dane techniczne korwety „Danzig”
Inne występy Jana Kielasa (wybór)
Kasztelanowie gdańscy od XIII do początku XIV wieku
Klasyfikacja drużynowa Mistrzostw Świata w Szermierce w 1963 roku
Klasyfikacja indywidualna Mistrzostw Świata w Szermierce w 1963 roku
Klasyfikacja medalowa Mistrzostw Świata w Szermierce w 1963 roku
Legia Gdańsk w sezonie 1960
Legia Gdańsk w sezonie 1961
Lista ofiar wybuchy gazu w budynku przy ul. Struga 12
Ludność Gdańska od 1308 roku do końca XV wieku
Neptun Gdańsk w sezonie 1957
Neptun Gdańsk w sezonie 1958
Neptun Gdańsk w sezonie 1959
Ofiary katastrofy promu nr 2 na Motławie
Pierwsza kapituła Medalu Wdzięczności
Prezesi Klubu Hokejowego Gdańsk
Prezesi Towarzystwa Przyjaciół Nauki i Sztuki
Rekordy życiowe Jana Kielasa
Rekordy życiowe Tadeusza Krzyżanowskiego
Restauracje sieci McDonaldʼs w Gdańsku w 2018 roku
Sekretarze generalni Towarzystwa Przyjaciół Nauki i Sztuki
Stacje i przystanki SKM. Linia Gdańsk Śródmieście – Rumia
Starty Zygmunta Chychły w reprezentacji Polski (17 występów 1947–1952: 15 zwycięstw, dwie porażki)
Trenerzy MH Automatyki Gdańsk
Trenerzy Klubu Hokejowego Gdańsk
U-booty wybudowane w gdańskiej Stoczni Cesarskiej do końca I wojny światowej
Udział Elżbiety Bocian-Wagner w mistrzostwach Polski
Udział Sławomira Zieleniewskiego w mistrzostwach Wybrzeża
Udział Sławomira Zieleniewskiego w mistrzostwach Polski
Ulice Brętowa
Ulice Brzeźna
Ulice Chełma
Ulice dzielnicy Aniołki
Ulice dzielnicy Orunia-Święty Wojciech-Lipce
Ulice dzielnicy Rudniki
Ulice Górek Zachodnich
Ulice Jasienia
Ulice Kokoszek
Ulice Krakowca
Ulice Letnicy
Ulice Osowej
Ulice Przeróbki
Ulice Przymorza Małego z Wojnowem
Ulice Przymorza Wielkiego
Ulice Siedlec
Ulice Siódmego Dworu
Ulice Sobieszewa
Ulice Stogów
Ulice Strzyży
Ulice Suchanina
Ulice Wrzeszcza Dolnego
Ulice Wrzeszcza Górnego
Ulice Łostowic i Ujeściska
Wojewodowie gdańscy do 1308 roku
Wybory Prezydenta Miasta Gdańska – frekwencja
Wybory Prezydenta Miasta Gdańska – kandydaci
Wynik
Występy Elżbiety Bocian-Wagner w reprezentacji Polski*
Występy Jana Kielasa w mistrzostwach Polski
Występy Jana Kielasa w reprezentacji Polski (1949–1953)*
Występy Jerzego Krawczyka w reprezentacji Polski
Występy Tadeusza Krzyżanowskiego w Mistrzostwach Polski
Występy Tadeusza Krzyżanowskiego w reprezentacji Polski
Występy Zdzisława Soczewińskiego w reprezentacji Polski
Występy Zygmunta Chychły na olimpiadzie w Helsinkach w 1952 roku (złoty medal)
Występy Zygmunta Chychły na olimpiadzie w Londynie w 1948 roku (ćwierćfinalista, V–VIII miejsce)
Występy Zygmunta Chychły w mistrzostwach Europy
Występy Zygmunta Chychły w mistrzostwach Polski
Zaspa-Młyniec. Ulice
Zaspa-Rozstaje. Ulice
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Widok
Działania
Partner Główny



Wydawca Encyklopedii Gdańska i Gedanopedii


Partner technologiczny Gedanopedii