OLIMPIJCZYCY GDAŃSCY

Z Encyklopedia Gdańska
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

< Poprzednie Następne >

OLIMPIJCZYCY GDAŃSCY. Nowożytne igrzyska olimpijskie rozgrywane są od 1896 roku i od samego początku biorą w nich udział gdańszczanie. Jeśli przy ustalaniu listy gdańskich olimpijczyków wziąć pod uwagę dwa kryteria: Gdańsk jako miejsce narodzin oraz reprezentowanie jednego z gdańskich klubów w momencie wyjazdu na igrzyska, to taka lista obejmować będzie 157 zawodniczek i zawodników. Zdobyli oni w sumie 45 medali (9 złotych, 15 srebrnych, 21 brązowych). JT

Medaliści olimpijscy
Imię i nazwisko Lata życia Reprezentacja, przynależność klubowa Dyscyplina, konkurencja Medal
Ateny 1896
Alfred Flatow 3 X 1869 Gdańsk – 28 XII 1942, obóz koncentracyjny Terezin, Czechy reprezentacja Niemiec, zawodnik Berliner Turnerschaft gimnastyka, ćwiczenia na poręczach złoty indywidualnie*
gimnastyka, ćwiczenia na drążku
gimnastyka, ćwiczenia na poręczach srebrny indywidualnie
gimnastyka, ćwiczenia na drążku złoty, drużynowo
złoty, drużynowo
Londyn 1908
Artur Hoffmann 10 XII 1887 Gdańsk – 4 IV 1932 Hamburg reprezentacja Niemiec, zawodnik B.u.E.V. Danzig lekkoatletyka, w sztafecie na 1600 m (200, 200, 400, 800 m) srebrny drużynowo
Amsterdam 1928
Emil Hirschfeld 31 VII 1903 Gdańsk – 23 II 1968 Berlin reprezentacja Niemiec, zawodnik Hindenburg Allenstein (Olsztyn) lekkoatletyka, pchnięcie kulą brązowy
Los Angeles 1932
Hans Eller 18 VIII 1910 Gdańsk – 23 I 1943 lub 4 IV 1943 Rosja reprezentacja Niemiec, zawodnik BRC Berlin wioślarstwo, czwórka ze sternikiem złoty
Londyn 1948
Aleksy Antkiewicz 12 XI 1923 Katlewo – 3 IV 2005 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik MKS Gdynia (później Gwardia Gdańsk) boks, waga do 65 kg brązowy
Helsinki 1952
Aleksy Antkiewicz 12 XI 1923 Katlewo – 3 IV 2005 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik Gwardii Gdańsk boks, waga lekka srebrny
Zygmunt Chychła 6 XI 1926 Gdańsk – 26 IX 2009 Hamburg reprezentacja Polski, zawodnik Kolejarza Gdańsk boks, waga do 78 kg złoty
Melbourne 1956
Elżbieta Duńska-Krzesińska ur. 11 XI 1934 Warszawa reprezentacja Polski, zawodniczka Spójni Gdańsk lekkoatletyka, skok w dal złoty
Ursula Happe ur. 20 X 1926 Gdańsk reprezentacja RFN, zawodniczka SV Westfalen, Dortmund pływanie, 200 m styl klasyczny złoty
Lidia Szczerbińska-Król ur. 30 IV 1934 Warszawa reprezentacja Polski, zawodniczka Gwardii Gdańsk gimnastyka, ćwiczenia drużynowe z przyrządem brązowy
Rzym 1960
Brunon Bendig 6 X 1938 Chełmno – 15 IX 2006 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik Gedanii Gdańsk boks, waga kogucia brązowy
Elżbieta Duńska-Krzesińska ur. 11 XI 1934 Warszawa reprezentacja Polski, zawodniczka Spójni Gdańsk lekkoatletyka, skok w dal srebrny
Jarosława Jóźwiakowska ur. 20 I 1937 Poznań reprezentacja Polski, zawodniczka AZS Gdańsk lekkoatletyka, skok wzwyż srebrny
Kazimierz Zimny ur. 4 VI 1935 Tczew reprezentacja Polski, zawodnik Lechii Gdańsk lekkoatletyka, bieg na 5000 m brązowy
Tokio 1964
Krystyna Krupa ur. 15 I 1939 Wyszki reprezentacja Polski, zawodniczka AZS Gdańsk siatkówka brązowy
Jadwiga Marko-Książek ur. 6 IV 1939 Zelwa reprezentacja Polski, zawodniczka Gedanii Gdańsk siatkówka brązowy
Meksyk 1968
Krystyna Krupa ur. 15 I 1939 Wyszki reprezentacja Polski, zawodniczka AZS Gdańsk siatkówka brązowy
Jadwiga Marko-Książek ur. 6 IV 1939 Zelwa reprezentacja Polski, zawodniczka Gedanii Gdańsk siatkówka brązowy
Hubert Skrzypczak ur. 29 IX 1943 Wejherowo reprezentacja Polski, zawodnik Wybrzeża Gdańsk boks, waga papierowa brązowy
Montreal 1976
Piotr Cieśla ur. 16 I 1955 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik Spójni Gdańsk piłka ręczna brązowy
Jerzy Greszkiewicz ur. 16 I 1950 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik Floty Gdynia strzelectwo, 50 m do ruchomego celu brązowy
Leszek Kosedowski ur. 25 V 1954 Środa Śląska reprezentacja Polski, zawodnik Stoczniowca Gdańsk boks, waga do 65 kg brązowy
Andrzej Szarmach ur. 3 X 1950 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik Górnika Zabrze piłka nożna srebrny
Włodzimierz Zieliński ur. 29 III 1955 Mława reprezentacja Polski, zawodnik Spójni Gdańsk| piłka ręczna brązowy
Moskwa 1980
Małgorzata Dłużewska-Wieliczko ur. 1 VIII 1958 Koronowo reprezentacja Polski, zawodniczka Gedanii Gdańsk wioślarstwo, dwójka bez sterniczki srebrny
Czesława Helena Kościańska-Szczepińska ur. 22 V 1959 Tczew reprezentacja Polski, zawodniczka Gedanii Gdańsk wioślarstwo, dwójka bez sterniczki srebrny
Janusz Pawłowski ur. 20 VII 1959 Sopot reprezentacja Polski, zawodnik Wybrzeża Gdańsk judo, kategoria do 65 kg brązowy
Seul 1988
Janusz Pawłowski ur. 20 VII 1959 Sopot reprezentacja Polski, zawodnik Wybrzeża Gdańsk judo, kategoria do 65 kg srebrny
Barcelona 1992
Maciej Łasicki ur. 12 X 1965 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik AZS AWF Gdańsk wioślarstwo, czwórka ze sternikiem brązowy
Waldemar Malak 17 VII 1970 Gdańsk – 13 XI 1992 Charwatynia reprezentacja Polski, zawodnik Lechii Gdańsk podnoszenie ciężarów, waga ciężka brązowy
Cezary Siess ur. 15 III 1968 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik AZS AWF Gdańsk szermierka, floret drużynowo brązowy
Ryszard Sobczak ur. 2 XI 1967 Zgorzelec reprezentacja Polski, zawodnik AZS AWF Gdańsk szermierka, floret drużynowo brązowy
Tomasz Tomiak ur. 17 IX 1967 Nowy Tomyśl reprezentacja Polski, zawodnik AZS AWF Gdańsk wioślarstwo, czwórka ze sternikiem brązowy
Tomasz Wałdoch ur. 10 V 1971 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik Górnika Zabrze piłka nożna srebrny
Atlanta 1996
Jarosław Rodzewicz ur. 11 V 1973 Gdynia reprezentacja Polski, zawodnik AZS AWF Gdańsk szermierka, floret drużynowo srebrny
Ryszard Sobczak ur. 2 XI 1967 Zgorzelec reprezentacja Polski, zawodnik AZS AWF Gdańsk szermierka, floret drużynowo srebrny
Sydney 2000
Leszek Blanik ur. 1 III 1977 Wodzisław Śląski reprezentacja Polski, zawodnik AZS AWFiS Gdańsk gimnastyka sportowa, skok przez konia brązowy
Sylwia Gruchała ur. 6 XI 1981 Gdynia reprezentacja Polski, zawodniczka AZS AWFiS Gdańsk szermierka, floret drużynowo srebrny
Magdalena Mroczkiewicz ur. 28 VIII 1979 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodniczka AZS AWFiS Gdańsk szermierka, floret drużynowo srebrny
Anna Rybicka ur. 28 III 1977 Gdynia reprezentacja Polski, zawodniczka AZS AWFiS Gdańsk szermierka, floret drużynowo srebrny
Ateny 2004
Sylwia Gruchała ur. 6 XI 1981 Gdynia reprezentacja Polski, zawodniczka AZS AWFiS Gdańsk szermierka, floret indywidualnie brązowy
Pekin 2008
Leszek Blanik ur. 1 III 1977 Wodzisław Śląski reprezentacja Polski, zawodnik AZS AWFiS Gdańsk gimnastyka sportowa, skok przez konia złoty
Adam Korol ur. 20 VIII 1974 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik AZS AWFiS Gdańsk wioślarstwo, czwórka podwójna złoty
* Zwycięzca otrzymywał medal srebrny, drugi zawodnik medal brązowy (aby uniknąć zamieszania, w tabeli przyjęto podział tradycyjny, tzn. złoty medal za pierwsze miejsce i srebrny za drugie).
JT
Uczestnicy olimpiad
Imię i nazwisko Lata życia Reprezentacja, przynależność klubowa Konkurencja Uwagi
Ateny 1896
Alfred Flatow 3 X 1869 Gdańsk – 28 XII 1942, obóz koncentracyjny Terezin, Czechy reprezentacja Niemiec, zawodnik Berliner Turnerschaft gimnastyka, oprócz konkurencji w których zdobywał medale startował także w skokach przez konia, ćwiczeniach na koniu z łękami oraz w ćwiczeniach na kółkach. złoty i srebrny medal
Londyn 1908
Artur Hoffmann 10 XII 1887 Gdańsk – 4 IV 1932 Hamburg reprezentacja Niemiec, zawodnik B.u.E.V. Danzig lekkoatletyka, biegi (sztafeta 1600 m – srebrny medal, 100 m – I runda, 200 m – I runda, skok w dal – XV miejsce srebrny medal
Ludwig Uetwiller / Octave Lucien Uetviller 28 XI 1886 — 25 VI 1949 Beaulieu-sur-Mer, Alpes-Maritimes, Francja reprezentacja Niemiec, zawodnik Akademischer Sportclub Danzig. lekkoatletyka (skok wzwyż z miejsca, skok w dal, rzut dyskiem, rzut młotem, rzut oszczepem) z pochodzenia Francuz, używał dwóch wersji imienia i nazwiska
Sztokholm 1912
Max Herrmann 17 III 1885 Gdańsk – 29 I 1915 reprezentacja Niemiec, zawodnik Berliner SC lekkoatletyka, biegi (sztafeta 4 × 100 m – finał, sztafeta 4 × 400 m – I runda, 100 m – I runda, 200 m – półfinał, 400 m – I runda
Benno Wandolleck ur. 18 IV 1864 Gdańsk reprezentacja Niemiec strzelanie (pistolet 30 mm, drużynowo) – VII miejsce
Amsterdam 1928
Emil Hirschfeld 31 VII 1903 Gdańsk – 23 II 1968 Berlin reprezentacja Niemiec, zawodnik Hindenburg Allenstein (Olsztyn) lekkoatletyka, pchnięcie kulą brązowy medal
Los Angeles 1932
Hans Eller 18 VIII 1910 Gdańsk – 23 I 1943 lub 4 IV 1943 Rosja reprezentacja Niemiec, zawodnik BRC Berlin wioślarstwo, czwórka ze sternikiem złoty medal
Emil Hirschfeld 31 VII 1903 Gdańsk – 23 II 1968 Berlin reprezentacja Niemiec, zawodnik Hindenburg Allenstein (Olsztyn) lekkoatletyka, pchnięcie kulą – IV miejsce, rzut dyskiem – XIV miejsce
Helmut Naude 30 XI 1904 Gdańsk – 3 II 1943 reprezentacja Niemiec lekkoatletyka, pięciobój nowoczesny – XVII miejsce
Berlin 1936
Alfons Olszewski ur. 5 IV 1916 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik AZS Warszawa żeglarstwo – XI miejsce
Londyn 1948
Aleksy Antkiewicz 12 XI 1923 Katlewo – 3 IV 2005 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik MKS Gdynia, później Gwardia Gdańsk boks, waga do 65 kg brązowy medal
Zygmunt Chychła 6 XI 1926 Gdańsk – 26 IX 2009 Hamburg reprezentacja Polski, zawodnik Gedanii Gdańsk boks, waga do 78 kg – ćwierćfinał
Mieczysław Łomowski 19 IX 1914 Wilno – 15 X 1969 Gniew reprezentacja Polski, zawodnik Lechii Gdańsk lekkoatletyka, pchnięcie kulą – IV miejsce
Helsinki 1952
Aleksy Antkiewicz 12 XI 1923 Katlewo – 3 IV 2005 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik Gwardii Gdańsk boks, waga lekka srebrny medal
Zygmunt Chychła 6 XI 1926 Gdańsk – 26 IX 2009 Hamburg reprezentacja Polski, zawodnik Kolejarza Gdańsk boks, waga do 78 kg złoty medal
Elżbieta Duńska-Krzesińska ur. 11 XI 1934 Warszawa reprezentacja Polski, zawodniczka Spójnii Gdańsk lekkoatletyka, skok w dal – XII miejsce
Ursula Happe ur. 20 X 1926 Gdańsk reprezentacja RFN, zawodniczka SV Westfalen, Dortmund pływanie, 200 m styl klasyczny – półfinał
Jan Kielas 9 VII 1916 Gdańsk – 23 IV 1997 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik Gwardii Gdańsk lekkoatletyka, bieg na 3000 m z przeszkodami – I runda
Roman Korban ur. 23 V1927 Nadwórna reprezentacja Polski, zawodnik Spójni Gdańsk lekkoatletyka, bieg na 800 m – I runda
Jerzy Krawczyk ur. 17 XI 1928 Łódź – 25 XII 2008 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik Gwardii Gdańsk boks, waga do 65 kg – II runda
Tadeusz Krzyżanowski 29 VIII 1920 Osterfeld, Niemcy – 31 I 1987 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik Spójni Gdańsk lekkoatletyka, pchnięcie kulą – X miejsce
Leszek Kudłacik 11 X 1929 Warszawa – 30 VII 1993 Kraków reprezentacja Polski, zawodnik Gedanii Gdańsk boks, waga do 65 kg – I runda
Stefan Lewandowski 30 V 1930 Gdańsk – 2 XII 2007 Hamm, Niemcy reprezentacja Polski, zawodnik klubu AZS Szczecin lekkoatletyka, bieg na 1500 m – I runda
Gerard Mach ur. 16 IX 1926 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik Lechii Gdańsk lekkoatletyka, bieg na 200 m – ćwierćfinał, bieg na 400 m – I runda
Janusz Sidło 19 VI 1933 Szopienice – 02 VIII 1993 Warszawa reprezentacja Polski, zawodnik Spójni Gdańsk lekkoatletyka, rzut oszczepem – XVIII miejsce w rundzie kwalifikacyjnej
Zenon Stefaniuk 8 VII 1930 Wojnowo – 10 VII 1985 Katowice reprezentacja Polski, zawodnik Gwardii Gdańsk boks, waga kogucia (rezerwowy)
Elżbieta Wagner-Bocian 8 IV 1931 Osiek – 18 VI 2013 Tychy reprezentacja Polski, zawodniczka Lechii Gdańsk lekkoatletyka, bieg na 100 m – I runda
Melbourne 1956
Elżbieta Duńska-Krzesińska ur. 11 XI 1934 Warszawa reprezentacja Polski, zawodniczka Spójni Gdańsk lekkoatletyka, skok w dal złoty medal
Ursula Happe ur. 20 X 1926 Gdańsk reprezentacja RFN, zawodniczka SV Westfalen, Dortmund pływanie, 200 m styl klasyczny złoty medal
Kazimierz Kropidłowski 16 VIII 1931 Starogard Gdański – 20 XII 1998 Starogard Gdański reprezentacja Polski, zawodnik Spójni Gdańsk lekkoatletyka, skok w dal – VI miejsce
Barbara Lerczak-Sobottowa ur. 4 XII 1936 Poznań reprezentacja Polski, zawodniczka AZS Gdańsk lekkoatletyka, bieg na 100 m – I runda, bieg na 200 m – ćwierćfinał, sztafeta 4 × 100 m – I runda
Zygmunt Milewski 3 II 1934 Gdańsk – 31 XII 2002 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik Gedanii boks, waga lekka, ćwierćfinał
Zenon Stefaniuk 8 VII 1930 Wojnowo – 10 VII 1985 Katowice reprezentacja Polski, zawodnik Gwardii Gdańsk boks, waga kogucia, II runda
Lidia Szczerbińska-Król ur. 30 IV 1934 Warszawa reprezentacja Polski, zawodniczka Gwardii Gdańsk gimnastyka, ćwiczenia drużynowe z przyrządem – brązowy medal, wielobój drużynowy – IV miejsce, ćwiczenia na równoważni – XXX miejsce, skok przez konia – XLVIII miejsce, ćwiczenia na poręczach – XLVIII miejsce, ćwiczenia wolne – XLVII miejsce, wielobój indywidualnie – XLVII miejsce brązowy medal
Rzym 1960
Brunon Bendig 6 X 1938 Chełmno – 15 IX 2006 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik Gedanii Gdańsk boks, waga kogucia brązowy medal
Henryk Dampc 12 IV 1935 Wejherowo – 24 III 2000 Gdynia reprezentacja Polski, zawodnik Wybrzeża Gdańsk boks, waga do 65 kg, ćwierćfinał
Zbigniew Dregier ur. 17 VII 1935 Cumań reprezentacja Polski, zawodnik Wybrzeża Gdańsk koszykówka – VII miejsce
Elżbieta Duńska-Krzesińska ur. 11 XI 1934 Warszawa reprezentacja Polski, zawodniczka Spójni Gdańsk lekkoatletyka, skok w dal srebrny medal
Zygmunt Jakub Gadecki 21 I 1938 Gdynia – 21 XI 2000 Gdynia reprezentacja Polski, zawodnik Lechii Gdańsk piłka nożna – IX miejsce
Jarosława Jóźwiakowska ur. 20 I 1937 Poznań reprezentacja Polski, zawodniczka AZS Gdańsk lekkoatletyka, skok wzwyż srebrny medal
Bernard Knitter ur. 28 II 1938 Osiek reprezentacja Polski, zawodnik Spójni Gdańsk zapasy, kategoria kogucia, styl klasyczny – VIII miejsce
Kazimierz Kropidłowski 16 VIII 1931 Starogard Gdański – 20 XII 1998 Starogard Gdański reprezentacja Polski, zawodnik Spójni Gdańsk lekkoatletyka, skok w dal – runda kwalifikacyjna
Andrzej Krzesiński ur. 1 X 1927 Białobrzegi reprezentacja Polski, zawodnik Spójni Gdańsk lekkoatletyka, skok o tyczce, XII miejsce
Jan Kuczyński 7 I 1935 Wilno – 28 XI 2009 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik Spójni Gdańsk zapasy, kategoria lekka, styl wolny – XX miejsce
Stefan Lewandowski 30 V 1930 Gdańsk – 2 XII 2007 Hamm reprezentacja Polski, zawodnik klubu AZS Szczecin lekkoatletyka, bieg na 800 m – I runda, bieg na 1500 m – I runda
Jerzy Młynarczyk ur. 2 VIII 1931 Wilno reprezentacja Polski, zawodnik Wybrzeża Gdańsk koszykówka – VII miejsce
Eugenia Rusin-Ciarkowska 20 III 1933 Gdynia – 15 X 1995 Sopot reprezentacja Polski, zawodniczka Wybrzeża Gdańsk lekkoatletyka, pchnięcie kulą – XI miejsce
Hermann Salomon ur. 13 IV 1938 Gdańsk reprezentacja Niemiec, zawodnik HSV Hamburg lekkoatletyka, rzut oszczepem – XII miejsce
Rosemarie Springer ur. 5 VII 1920 Gdańsk reprezentacja RFN, zawodniczka NFR Hamburg jeździectwo, ujeżdżanie – VII miejsce
Kazimierz Zimny ur. 4 VI 1935 Tczew reprezentacja Polski, zawodnik Lechii Gdańsk lekkoatletyka, bieg na 5000 m brązowy medal
Tokio 1964
Izabela Antonowicz-Szuszkiewicz ur. 16 III 1942 Wilno reprezentacja Polski, zawodniczka Motławy Gdańsk (później MRKS Gdańsk) kajakarstwo K2 500 m – VIII miejsce
Brunon Bendig 6 X 1938 Chełmno – 15 IX 2006 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik Polonii Gdańsk boks, waga kogucia, II runda
Lech Boguszewicz 27 VIII 1938 Wilno – 9 VIII 2010 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik Spójni Gdańsk lekkoatletyka, bieg na 5000 m – I runda
Zbigniew Dregier ur. 17 VII 1935 Cumań reprezentacja Polski, zawodnik Wybrzeża Gdańsk koszykówka – VI miejsce
Dieter Hoffmann ur. 27 VIII 1942 Gdańsk reprezentacja NRD, zawodnik ASK Vorwärts Poczdam lekkoatletyka, pchnięcie kulą – XII miejsce
Jarosława Jóźwiakowska ur. 20 I 1937 Poznań reprezentacja Polski, zawodniczka AZS Gdańsk lekkoatletyka, skok wzwyż – X miejsce
Bernard Knitter ur. 28 II 1938 Osiek reprezentacja Polski, zawodnik Spójni Gdańsk zapasy, waga kogucia, styl klasyczny – XI miejsce
Władysław Komar 11 IV 1940 Kowno – 17 VIII 1998 Ostromice reprezentacja Polski, niestowarzyszony lekkoatletyka, pchnięcie kulą – IX miejsce
Krystyna Krupa ur. 15 I 1939 Wyszki reprezentacja Polski, zawodniczka AZS Gdańsk siatkówka brązowy medal
Jadwiga Marko-Książek ur. 6 IV 1939 Zelwa reprezentacja Polski, zawodniczka Gedanii Gdańsk siatkówka brązowy medal
Hermann Salomon ur. 13 IV 1938 Gdańsk reprezentacja RFN, zawodnik HSV Hamburg lekkoatletyka, rzut oszczepem – runda kwalifikacyjna
Meksyk 1968
Izabela Antonowicz-Szuszkiewicz ur. 16 III 1942 Wilno reprezentacja Polski, zawodniczka Motławy Gdańsk (później MRKS Gdańsk) kajakarstwo, K2 500 m – IX miejsce
Jadwiga Doering ur. 2 XI 1938 Podjazy reprezentacja Polski, zawodniczka Motławy Gdańsk (później MRKS Gdańsk) kajakarstwo, K2 500 m – IX miejsce
Dieter Hoffmann ur. 27 VIII 1942 Gdańsk reprezentacja NRD, zawodnik ASK Vorwärts Poczdam lekkoatletyka, pchnięcie kulą – IV miejsce
Józef Klukowski ur. 5 II 1946 Gdańsk reprezentacja Polski pływanie, styl klasyczny, 100 m – półfinał, 200 m – I runda
Krystyna Krupa ur. 15 I 1939 Wyszki reprezentacja Polski, zawodniczka AZS Gdańsk siatkówka brązowy medal
Jadwiga Marko-Książek ur. 6 IV 1939 Zelwa reprezentacja Polski, zawodniczka Gedanii Gdańsk siatkówka brązowy medal
Hermann Salomon ur. 13 IV 1938 Gdańsk reprezentacja RFN, zawodnik HSV Hamburg lekkoatletyka, rzut oszczepem – XII miejce
Hubert Skrzypczak ur. 29 IX 1943 Wejherowo reprezentacja Polski, zawodnik Wybrzeża Gdańsk boks, waga papierowa brązowy medal
Edward Wojda 26 VII 1941 Żylina – 21 III 1990 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik Spójni Gdańsk zapasy, kategoria ciężka, styl klasyczny – VII miejsce
Monachium 1972
Aleksander Bielaczyc 23 III 1947 Gdańsk – 24 XII 1977 lub 30 VIII 1978 Brema reprezentacja Polski, zawodnik Yacht Klubu Stal Gdynia żeglarstwo, klasa „Dragon” – XX miejsce
Janusz Cegliński ur. 6 IV1949 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik Wybrzeża Gdańsk koszykówka – X miejsce
Andrzej Lech ur. 15 V 1946 Gdynia reprezentacja Polski, zawodnik Spójni Gdańsk piłka ręczna – X miejsce
Kazimierz Lewandowski ur. 28 III 1951 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik AZS Gdańsk wioślarstwo, dwójka podwójna – XII miejsce
Krzysztof Marek ur. 12 III 1949 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik Gedanii Gdańsk wioślarstwo, ósemka – VI miejsce
Krystyna Nadolna ur. 23 XII 1949 Grabowiec reprezentacja Polski, zawodniczka Spójni Gdańsk lekkoatletyka, rzut dyskiem – runda kwalifikacyjna
Helmut Pniociński 22 II 1944 Chorzów – 14 VI 1973 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik Spójni Gdańsk piłka ręczna – X miejsce
Władysław Popielarski ur. 6 III 1950 Elbląg reprezentacja Polski, zawodnik Spójni Gdańsk piłka ręczna – X miejsce
Stanisław Stefański ur. 24 VIII 1947 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik Yacht Klubu Stal Gdynia żeglarstwo, klasa Soling – VIII miejsce
Grzegorz Śledziewski ur. 18 VII 1950 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik MRKS Gdańsk kajakarstwo, k-1 1000 m – VIII miejsce
Edward Wojda 26 VII 1941 Żylina – 21 III 1990 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik Spójni Gdańsk zapasy, kategoria super ciężka, styl wolny – VIII–XIII miejsce
Montreal 1976
Maria Bem ur. 7 VIII 1949 Kraków reprezentacja Polski, zawodniczka Stoczniowca Gdańsk kajakarstwo – rezerwowa
Władysław Beszterda ur. 28 IX 1951 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik Stoczniowca Gdańska wioślarstwo, ósemka – rezerwowy
Piotr Cieśla ur. 16 I 1955 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodni Spójni Gdańsk piłka ręczna brązowy medal
Ewa Kamińska-Eichler ur. 17 V 1953 Elbląg reprezentacja Polski, zawodniczka Stoczniowca Gdańsk kajakarstwo, k-1 na 500 m – IV miejsce
Jerzy Greszkiewicz ur. 16 I 1950 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik Floty Gdynia strzelectwo, 50 m do ruchomego celu brązowy medal
Leszek Kosedowski ur. 25 V 1954 Środa Śląska reprezentacja Polski, zawodnik Stoczniowca Gdańsk boks, waga do 65 kg brązowy medal
Antoni Reiter 16 III 1950 Gdańsk – 9 II 1986 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik Wybrzeża Gdańsk judo, waga do 78 kg – XII miejsce
Andrzej Szarmach 2 X 1950 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik Górnika Zabrze piłka nożna srebrny medal
Grzegorz Śledziewski ur. 18 VII 1950 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik Stoczniowca Gdańsk kajakarstwo, k-1 500 m – V miejsce, k-1 1000 m – VIII miejsce, k-2 500 m – VIII miejsce
Włodzimierz Zieliński ur. 29 III 1955 Mława reprezentacja Polski, zawodnik Spójni Gdańsk piłka ręczna brązowy medal
Moskwa 1980
Zbigniew Andruszkiewicz ur. 1 XI 1959 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik Zawiszy Bydgoszcz (wcześniej Gedania Gdańsk) wioślarstwo, czwórka – VII miejsce
Władysław Beszterda ur. 28 IX 1951 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik Stoczniowca Gdańsk wioślarstwo, ósemka – IX miejsce
Bernadetta Blechacz ur. 30 VII 1955 Kcynia reprezentacja Polski, zawodniczka Lechii Gdańsk lekkoatletyka, rzut oszczepem – IX miejsce
Paweł Borkowski ur. 7 VI 1959 Toruń reprezentacja Polski, zawodnik AZS Gdańsk wioślarstwo, ósemka – IX miejsce
Jarosław Brawata ur. 8 V 1956 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik Wybrzeża Gdańsk judo, waga do 78 kg – XVII miejsce
Małgorzata Dłużewska-Wieliczko ur. 1 VIII 1958 Koronowo reprezentacja Polski, zawodniczka Gedanii Gdańsk wioślarstwo, dwójka bez sterniczki srebrny medal
Agnieszka Dubrawska-Żalińska ur. 12 XII 1958 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodniczka Legii Warszawa szermierka, zawody drużynowe we florecie – IV miejsce
Beata Dziadura ur. 11 XII 1952 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodniczka Stoczniowca Gdańsk wioślarstwo, jedynka – VI miejsce
Wiesław Dziadura ur. 20 X 1956 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik Spójni Gdańsk zapasy, waga do 78 kg, styl klasyczny – VIII miejsce
Jerzy Greszkiewicz ur. 16 I 1950 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik Floty Gdynia strzelectwo, strzelanie do ruchomego celu 50 m – X miejsce.
Mirosław Jarzembowski ur. 20 II 1954 Bydgoszcz reprezentacja Polski, zawodnik Stoczniowca Gdańsk wioślarstwo, czwórka bez sternika – VIII miejsce
Ewa Kamińska-Eichler ur. 17 V 1953 Elbląg reprezentacja Polski, zawodniczka Stoczniowca Gdańsk kajakarstwo, k-1 500 m – V miejsce; k-2 500 m – VII miejsce
Wiesława Kiełsznia-Buksińska ur. 1 VI 1961 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodniczka Gedanii Gdańsk wioślarstwo, ósemka – VI miejsce
Czesława Helena Kościańska-Szczepińska ur. 22 V 1959 Tczew reprezentacja Polski, zawodniczka Gedanii Gdańsk wioślarstwo, dwójka bez sterniczki srebrny medal
Urszula Niebrzydowska-Janikowska ur. 21 X 1961 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodniczka Gedanii Gdańsk wioślarstwo, ósemka – VI miejsce
Marek Niedziałkowski ur. 9 IX 1952 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik Stoczniowca Gdańsk wioślarstwo, czwórka bez sternika – VIII miejsce
Zofia Olejniczak ur. 7 XII 1958 reprezentacja Polski, zawodniczka Stoczniowca Gdańsk kajakarstwo – rezerwowa
Marek Panas ur. 7 XI 1951 Elbląg reprezentacja Polski, zawodnik Wybrzeża Gdańsk piłka ręczna – VII miejsce
Janusz Pawłowski ur. 20 VII 1959 Sopot reprezentacja Polski, zawodnik Wybrzeża Gdańsk judo, kategoria do 65 kg brązowy medal
Wojciech Rosiński ur. 21 II 1955 Inowrocław reprezentacja Polski, zawodnik Wybrzeża Gdańsk koszykówka – VII miejsce
Mirosław Rychcik ur. 7 II 1956 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik Yacht Klubu Stoczni Gdańskiej żeglarstwo – rezerwowy
Grzegorz Śledziewski ur. 18 VII 1950 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik Stoczniowca Gdańsk kajakarstwo, k-1 500 m – II runda, k-4 1000 m – IV miejsce
Daniel Waszkiewicz ur. 7 I 1957 Chocianów reprezentacja Polski, zawodnik Wybrzeża Gdańsk piłka ręczna – VII miejsce
Sarajewo 1984
Włodzimierz Olszewski ur. 12 I 1956 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik Zagłębia Sosnowiec hokej – VIII miejsce
Seul 1988
Agnieszka Dubrawska-Żalińska ur. 12 XII 1958 Gdańsk reprezentacja Polski, AZS Warszawa szermierka, floret indywidualnie – XXX miejsce, drużynowo – X miejsce
Jerzy Greszkiewicz ur. 16 I 1950 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik Floty Gdynia strzelectwo, 50 m do ruchomego celu – XI–XIII miejsce
Andrzej Grubba 14 V 1958 Brzeźno Wielkie – 21 VII 2005 Sopot reprezentacja Polski, zawodnik AZS AWF Gdańsk tenis stołowy, gra pojedyncza – IX miejsce; gra podwójna – VI miejsce
Marian Kolasa ur. 12 VIII 1959 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik Bałtyku Gdynia lekkoatletyka, skok o tyczce – runda finałowa
Czesława Helena Kościańska-Szczepińska ur. 22 V 1959 Tczew reprezentacja Polski, zawodniczka Gedanii Gdańsk wioślarstwo, czwórka ze sternikiem – VIII miejsce
Leszek Kucharski ur. 8 VII 1959 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik AZS AWF Gdańsk tenis stołowy, gra pojedyncza – IX miejsce; gra podwójna – VI miejsce
Mirosław Mruk ur. 11 II 1962 Starzyno reprezentacja Polski, zawodnik Stoczniowca Gdańsk wioślarstwo, czwórka podwójna – VII miejsce
Janusz Pawłowski ur. 20 VII 1959 Sopot reprezentacja Polski, zawodnik Wybrzeża Gdańsk judo, kategoria do 65 kg srebrny medal
Mariusz Podkościelny ur. 29 IV 1968 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik AZS AWF Gdańsk pływanie, styl dowolny 400 m – V miejsce, styl dowolny 1500 m – V miejsce, styl dowolny 200 m – XIV miejsce
Hanna Prusakowska-Gajda ur. 31 VIII 1962 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodniczka AZS AWF Gdańsk szermierka, floret drużynowo – X miejsce
Cezary Siess ur. 15 III 1968 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik AZS AWF Gdańsk szermierka, szpada indywidualnie – XLIII miejsce, szpada drużynowo – X miejsce
Anna Sobczak-Wojtczak ur. 2 XI 1967 Gdynia reprezentacja Polski, zawodniczka AZS AWF Gdańsk szermierka, floret indywidualnie – XXIII miejsce, drużynowo – X miejsce
Calgary 1988
Andrzej Dostatni ur. 9 XII 1966 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik Stoczniowca Gdańsk łyżwiarstwo figurowe, pary taneczne – XVII miejsce
Honorata Górna ur. 7 IV 1968 Świecie reprezentacja Polski, zawodniczka Stoczniowca Gdańsk łyżwiarstwo figurowe, pary taneczne – XVII miejsce
Barcelona 1992
Katarzyna Felusiak ur. 12 XII 1973 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodniczka AZS AWF Gdańsk szermierka, floret drużynowo – VIII miejsce
Andrzej Grubba 14 V 1958 Brzeźno Wielkie – 21 VII 2005 Sopot reprezentacja Polski, zawodnik AZS AWF Gdańsk tenis stołowy, gra pojedyncza – IX miejsce, gra podwójna – IX miejsce
Donata Jancewicz-Wawrzyniak ur. 17 VI 1969 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodniczka SKLA Sopot lekkoatletyka, skok wzwyż – X miejsce
Krzysztof Kamiński ur. 11 IX 1963 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik AZS AWF Gdańsk judo, waga do 78 kg – XVIII miejsce
Maria Kamrowska-Nowak ur. 11 III 1966 Starogard Gdański reprezentacja Polski, zawodniczka AZS AWF Gdańsk lekkoatletyka, siedmiobój – X miejsce
Leszek Kucharski ur. 8 VII 1959 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik AZS AWF Gdańsk tenis stołowy, gra podwójna – IX miejsce
Maciej Łasicki ur. 12 X 1965 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik AZS AWF Gdańsk wioślarstwo, czwórka ze sternikiem brązowy medal
Igor Łuczak ur. 27 VIII 1972 Łódź reprezentacja Polski, zawodnik AZS AWF Gdańsk pływanie, styl zmienny 200 m – XXIX miejsce, styl zmienny 400 m – XX miejsce
Waldemar Malak 17 VII 1970 Gdańsk – 13 XI 1992 Charwatynia reprezentacja Polski, zawodnik Lechii Gdańsk podnoszenie ciężarów, waga ciężka brązowy medal
Tomasz Mruczkowski ur. 3 VI 1966 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik AZS AWF Gdańsk wioślarstwo, dwójka ze sternikiem – VII miejsce
Piotr Olewiński ur. 16 VIII 1968 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik Sopockiego Klubu Żeglarskiego żeglarstwo, windsurfing – XXVIII miejsce
Alicja Pęczak ur. 13 I 1970 Bydgoszcz reprezentacja Polski, zawodniczka AZS AWF Gdańsk pływanie, styl klasyczny 100 m – XI miejsce, styl klasyczny 200 m – VIII miejsce, styl zmienny 200 m – XI miejsce
Mariusz Podkościelny ur. 29 IV 1968 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik AZS AWF Gdańsk pływanie, styl dowolny 400 m – XV miejsce, styl dowolny 1500 m – X miejsce, sztafeta 4 × 200 m styl dowolny – XIII miejsce
Katarzyna Radtke ur. 31 VIII 1969 Bydgoszcz reprezentacja Polski, zawodniczka Lechii Gdańsk lekkoatletyka, chód na 10 km – XI miejsce
Cezary Siess ur. 15 III 1968 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik AZS AWF Gdańsk szermierka, floret drużynowo brązowy medal
Ryszard Sobczak ur. 2 XI 1967 Zgorzelec reprezentacja Polski, zawodnik AZS AWF Gdańsk szermierka, floret drużynowo brązowy medal
Anna Sobczak-Wojtczak ur. 2 XI 1967 Gdynia reprezentacja Polski, zawodniczka AZS AWF Gdańsk szermierka, floret indywidualnie – XI miejsce, floret drużynowo – VIII miejsce
Bartosz Sroga ur. 25 V 1976 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik AZS AWF Gdańsk wioślarstwo, dwójka ze sternikiem – VII miejsce
Agnieszka Szuchnicka ur. 11 II 1968 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodniczka AZS AWF Gdańsk szermierka, floret drużynowo – VIII miejsce
Tomasz Tomiak ur. 17 IX 1967 Nowy Tomyśl reprezentacja Polski, zawodnik AZS AWF Gdańsk wioślarstwo, czwórka ze sternikiem brązowy medal
Tomasz Wałdoch ur. 10 V 1971 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik Górnika Zabrze piłka nożna srebrny medal
Katarzyna Waśniewska-Majchrzak ur. 25 VI 1967 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodniczka AZS AWF Gdańsk lekkoatletyka, skok wzwyż – runda kwalifikacyjna
Barbara Wolnicka-Szewczyk ur. 21 III 1970 Katowice reprezentacja Polski, zawodniczka AZS AWF Gdańsk szermierka, floret indywidualnie – XX miejsce, floret drużynowo – VIII miejsce
Atlanta 1996
Piotr Basta 16 IX 1970 Gorzów Wielkopolski reprezentacja Polski, zawodnik AZS AWF Gdańsk wioślarstwo, czwórka bez sternika – XII miejsce
Katarzyna Felusiak ur. 12 XII 1973 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodniczka AZS AWF Gdańsk szermierka, floret indywidualnie – XXVIII miejsce, floret drużynowo – VIII miejsce
Andrzej Grubba 14 V 1958 Brzeźno Wielkie – 21 VII 2005 Sopot reprezentacja Polski, zawodnik AZS AWF Gdańsk tenis stołowy, gra indywidualna – XVII miejsce, gra podwójna – IX miejsce
Adam Korol ur. 20 VIII 1974 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik AZS AWF Gdańsk wioślarstwo, dwójka podwójna – XIII miejsce
Marek Krawczyk ur. 23 III 1976 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik AZS AWF Gdańsk pływanie, styl klasyczny 100 m – XXV miejsce, styl klasyczny 200 m – VI miejsce, sztafeta 4 × 100 m – VII miejsce
Przemysław Lewandowski ur. 31 VII 1975 Poznań reprezentacja Polski, zawodnik AZS AWF Gdańsk wioślarstwo, czwórka podwójna – IX miejsce
Piotr Olszewski ur. 25 IV 1973 Warszawa reprezentacja Polski, zawodnik AZS AWF Gdańsk wioślarstwo, czwórka bez sternika – XII miejsce
Alicja Pęczak ur. 13 I 1970 Bydgoszcz reprezentacja Polski, zawodniczka AZS AWF Gdańsk pływanie, styl klasyczny 100 m – XIV miejsce, styl klasyczny 200 m – XIII miejsce, styl dowolny 200 m – XV miejsce
Katarzyna Radtke ur. 31 VIII 1969 Bydgoszcz reprezentacja Polski, zawodniczka Lechii Gdańsk lekkoatletyka, chód na 10 km – VII miejsce
Jarosław Rodzewicz ur. 11 V 1973 Gdynia reprezentacja Polski, zawodnik AZS AWF Gdańsk szermierka, floret drużynowo srebrny medal
Anna Rybicka ur. 28 III 1977 Gdynia reprezentacja Polski, zawodniczka AZS AWF Gdańsk szermierka, floret indywidualnie – XXII miejsce, floret drużynowo – VIII miejsce
Ryszard Sobczak ur. 2 XI 1967 Zgorzelec reprezentacja Polski, zawodnik AZS AWF Gdańsk szermierka, floret indywidualnie – XV miejsce, floret drużynowo – srebrny medal srebrny medal
Leszek Urbanowicz ur. 1 VI 1964 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik Legii Warszawa siatkówka – XI miejsce
Barbara Wolnicka-Szewczyk ur. 21 III 1970 Katowice reprezentacja Polski, zawodniczka AZS AWF Gdańsk szermierka, floret indywidualnie – XXV miejsce, floret drużynowo – VIII miejsce
Sydney 2000
Leszek Blanik ur. 1 III 1977 Wodzisław Śląski reprezentacja Polski, zawodnik AZS AWFiS Gdańsk gimnastyka sportowa, skok przez konia – brązowy medal, wielobój indywidualny – runda kwalifikacyjna brązowy medal
Piotr Gładki 8 II 1972 Gdańsk – 27 V 2005 Wyczechowo reprezentacja Polski, zawodnik Lechii Gdańsk lekkoatletyka, maraton – nie ukończył
Sylwia Gruchała ur. 6 XI 1981 Gdynia reprezentacja Polski, zawodniczka AZS AWFiS Gdańsk szermierka, floret indywidualnie – XIII miejsce, floret drużynowo – srebrny medal srebrny medal
Paweł Kacprowski ur. 17 II 1973 Giżycko reprezentacja Polski, zawodnik AZS AWFiS Gdańsk żeglarstwo, klasa 49er – XII miejsce
Adam Korol ur. 20 VIII 1974 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik AZS AWFiS Gdańsk wioślarstwo, dwójka podwójna – VI miejsce
Marek Krawczyk ur. 23 III 1976 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik AZS AWFiS Gdańsk pływanie, styl klasyczny 100 m – XXIV miejsce, styl klasyczny 200 m – XVIII miejsce
Paweł Kuźmicki ur. 25 VIII 1973 Mrągowo reprezentacja Polski, zawodnik AZS AWFiS Gdańsk żeglarstwo, klasa 49er – XII miejsce
Przemysław Miarczyński ur. 26 VIII 1979 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik Sopockiego Klubu Żeglarskiego żeglarstwo, windsurfing – VIII miejsce
Magdalena Mroczkiewicz ur. 28 VIII 1979 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodniczka AZS AWFiS Gdańsk szermierka, floret indywidualnie – XIV miejsce, floret drużynowo – srebrny medal srebrny medal
Monika Pyrek ur. 11 VIII 1980 Gdynia reprezentacja Polski, zawodniczka Lechii Gdańsk lekkoatletyka, skok o tyczce – VII miejsce
Katarzyna Radtke ur. 31 VIII 1969 Bydgoszcz reprezentacja Polski, zawodniczka Lechii Gdańsk lekkoatletyka, chód sportowy na 20 km – nie ukończyła
Anna Rybicka ur. 28 III 1977 Gdynia reprezentacja Polski, zawodniczka AZS AWFiS Gdańsk szermierka, floret indywidualnie – XXII miejsce, floret drużynowo – srebrny medal srebrny medal
Ryszard Sobczak ur. 2 XI 1967 Zgorzelec reprezentacja Polski, zawodnik AZS AWFiS Gdańsk szermierka, floret indywidualnie – XXIV miejsce, floret drużynowo – IV miejsce
Ateny 2004
Jakub Czaja ur. 12 IX 1980 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego lekkoatletyka, bieg na 3000 m z przeszkodami – I runda
Adriana Dadci ur. 9 IV 1979 Gdynia reprezentacja Polski, zawodniczka AZS AWFiS Gdańsk judo, waga do 70 kg –I runda
Jarosław Godek ur. 5 VIII 1981 Szubin reprezentacja Polski, zawodnik AZS AWFiS Gdańsk wioślarstwo, czwórka bez sternika – VI miejsce
Sylwia Gruchała ur. 6 XI 1981 Gdynia reprezentacja Polski, zawodniczka AZS AWFiS Gdańsk szermierka, floret indywidualnie brązowy medal
Adam Kolasa ur. 2 VIII 1975 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik Klubu Lekkoatletycznego Gdynia lekkoatletyka, skok o tyczce – runda kwalifikacyjna
Adam Korol ur. 20 VIII 1974 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik AZS AWFiS Gdańsk wioślarstwo, czwórka podwójna – IV miejsce
Przemysław Miarczyński ur. 26 VIII 1979 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik Sopockiego Klubu Żeglarskiego żeglarstwo, windsurfing – V miejsce
Grażyna Prokopek ur. 20 IV 1977 Zalewo reprezentacja Polski, zawodniczka AZS AWFiS Gdańsk lekkoatletyka, bieg na 400 m – półfinał, sztafeta 4 × 400 m – V miejsce
Pekin 2008
Leszek Blanik ur. 1 III 1977 Wodzisław Śląski reprezentacja Polski, zawodnik AZS AWFiS Gdańsk gimnastyka sportowa, wielobój indywidualny – runda kwalifikacyjna, skok przez konia – złoty medal złoty medal
Karolina Chlewińska ur. 8 XI 1983 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodniczka AZS AWFiS Gdańsk szermierka, floret drużynowo – VII miejsce
Kamila Chudzik ur. 9 XII 1986 Kielce reprezentacja Polski, zawodniczka AZS AWFiS Gdańsk lekkoatletyka, siedmiobój – XV miejsce
Jarosław Godek ur. 5 VIII 1981 Szubin reprezentacja Polski, zawodnik AZS AWFiS Gdańsk wioślarstwo, dwójka bez sternika – XIV miejsce
Sylwia Gruchała ur. 6 XI 1981 Gdynia reprezentacja Polski, zawodniczka AZS AWFiS Gdańsk szermierka, floret indywidualnie – XX miejsce, floret drużynowo – VII miejsce
Igor Janik ur. 18 I 1983 Gdynia reprezentacja Polski, zawodnik AZS AWFiS Gdańsk lekkoatletyka, rzut oszczepem – runda kwalifikacyjna
Agnieszka Karpiesiuk ur. 17 IV 1982 Ostróda reprezentacja Polski, zawodniczka AZS AWFiS Gdańsk lekkoatletyka, sztafeta 4 × 400 m – nie wystartowała
Adam Korol ur. 20 VIII 1974 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik AZS AWFiS Gdańsk wioślarstwo, czwórka podwójna złoty medal
Przemysław Miarczyński ur. 26 VIII 1979 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik Sopockiego Klubu Żeglarskiego żeglarstwo, windsurfing – XVI miejsce
Magdalena Mroczkiewicz ur. 28 VIII 1979 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodniczka AZS AWFiS Gdańsk szermierka, floret indywidualnie – XXIX miejsce, floret drużynowo – VII miejsce
Natalia Partyka ur. 27 VII 1989 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodniczka SKTS Sochaczew tenis stołowy, drużynowo – IX–X miejsce
Karolina Tymińska ur. 4 X 1984 Świebodzin reprezentacja Polski, zawodniczka AZS AWFiS Gdańsk lekkoatletyka, siedmiobój – VII miejsce
Piotr Wiaderek ur. 5 II 1984 Rymań reprezentacja Polski, zawodnik AZS AWFiS Gdańsk lekkoatletyka, sztafeta 4 × 400 m – nie wystartował
Londyn 2012
Karolina Chlewińska ur. 8 XI 1983 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodniczka AZS AWFiS Gdańsk szermierka, floret drużynowy – V miejsce
Jarosław Godek ur. 5 VIII 1981 Szubin reprezentacja Polski, zawodnik AZS AWFiS Gdańsk wioślarstwo, dwójka bez sternika – X miejsce
Igor Janik ur. 18 I 1983 Gdynia reprezentacja Polski, zawodnik AZS AWFiS Gdańsk lekkoatletyka, rzut oszczepem – runda kwalifikacyjna
Paweł Kołodziński ur. 7 I 1988 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik AZS AWFiS Gdańsk żeglarstwo, klasa 49er – XIII miejsce
Adam Korol ur. 20 VIII 1974 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik AZS AWFiS Gdańsk wioślarstwo, czwórka podwójna – VI miejsce
Jolanta Ogar ur. 28 IV 1982 Brzesk reprezentacja Polski, zawodniczka AZS AWFiS Gdańsk żeglarstwo, klasa 470 – XII miejsce
Bartosz Osewski ur. 20 III 1991 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodnik AZS AWFiS Gdańsk lekkoatletyka, rzut oszczepem – runda kwalifikacyjna
Natalia Partyka ur. 27 VII 1989 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodniczka SKTS Sochaczew tenis stołowy, indywidualnie – XVII miejsce, drużynowo – IX–X miejsce
Daria Pogorzelec ur. 20 VII 1990 Gdańsk reprezentacja Polski, zawodniczka Wybrzeża Gdańsk judo, waga do 70 kg – XVII miejsce
Łukasz Przybytek ur. 20 V 1989 Lipno reprezentacja Polski, zawodnik AZS AWFiS Gdańsk żeglarstwo, klasa 49er – XIII miejsce
Paweł Rakoczy ur. 15 V 1987 Złotoryja reprezentacja Polski, zawodnik AZS AWFiS Gdańsk lekkoatletyka, rzut oszczepem – runda kwalifikacyjna
Piotr Wiaderek ur. 5 II 1984 Rymań reprezentacja Polski, zawodnik AZS AWFiS Gdańsk lekkoatletyka, sztafeta 4 × 400 m – I runda
JT
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Widok
Działania
Partner Główny



Wydawca Encyklopedii Gdańska i Gedanopedii


Partner technologiczny Gedanopedii