SZKOŁA PODSTAWOWA NR 7

Z Encyklopedia Gdańska
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

< Poprzednie Następne >
Szkoła Podstawowa nr 7

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 7 IM. MAJORA MIECZYSŁAWA SŁABEGO, ul. mjr. Słabego 6, w osiedlu Złota Karczma, w Matarni. W budynku oddanym w użytkowanie w latach 70. XX wieku, początkowo jako siedziba OHP, następnie koszary ZOMO. Rozpoczęła w nim działalność 1 IX 1991. Od 1 IX 1999 do 1 IX 2017 SP nr 7 i Gimnazjum nr 30 tworzyły Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego (ZKPiG) nr 23.

Szkoła została przyjęta do Pomorskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie, otrzymała Certyfikat Wojewódzki Pomorskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. 8 XII 2017 nadano placówce imię mjr. Mieczysława Słabego. Przekazano sztandar: na awersie o płacie w kolorze écru w centrum wizerunek patrona otoczony nazwą i imieniem szkoły; na rewersie o białym płacie czerwony Krzyż Kawalerski z godłem państwowym pośrodku, w ramiona krzyża wpisano dewizę: Ojczyzna, Nauka, Honor, Służba. Początkowo szkolne logo przedstawiało drzewo paproci, od 2017 stanowi je wizerunek patrona okolony nazwą i imieniem szkoły. W 2018 otwarto salę socjoterapeutyczną oraz zamontowano multimedialny magiczny dywan.

W szkole promowany jest wolontariat, aktywność społeczna, ekologia, zdrowy tryb życia orz sport. Placówka bierze udział w „Programie Edukacji Morskiej” oraz akcji miejskiej „Rowerowy Maj”. Uczestniczyła też w programach „Szklanka Mleka”, „Owoce w szkole” i „Czyste powietrze”. Współpracuje z Gdańskim Centrum Profilaktyki Uzależnień, z przedszkolem „Koniczynka” (ul. mjr. Słabego 2) oraz z drużyną ZHP (poprzez użyczanie harcówki). Działa radiowęzeł szkolny. Prowadzone są zajęcia z języka kaszubskiego. Funkcjonuje Szkole Koło Caritas (między innymi współpraca z „Hospicjum Domowym” i „Fundacją Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio”), szkolne koło planszówkowe, koło czytelnicze, koło języka kaszubskiego oraz zajęcia taneczno-teatralne. Organizowane są wyjazdy w ramach programu „Euro Week” (polegające na nauce języka angielskiego w praktyce) oraz białe i zielone szkoły. Od roku szkolnego współpracuje z Pałacem Młodzieży w Gdańsku.

W roku szkolnym 2018/2019 uczyło się tu 287 uczniów (wraz z oddziałami przedszkolnymi, ale bez oddziałów gimnazjalnych), funkcjonowało 16 oddziałów, w tym: jeden oddział przedszkolny, dwa oddziały pierwsze, jeden oddział drugi, jeden oddział trzeci, trzy oddziały czwarte, dwa oddziały piąte, dwa oddziały szóste, dwa oddziały siódme, dwa oddziały ósme. W szkole było zatrudnionych 41 czynnych nauczycieli oraz 14 pracowników administracji i obsługi. APSS


Dyrektorzy Szkoły Podstawowej nr 7
Lata Imię i nazwisko
1991–2013 Piotr Szepelowski
2013–2018 Hanna Derecka
2018– Mirosława Krause
APSS
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Widok
Działania
Partner GłównyWydawca Encyklopedii Gdańska i Gedanopedii


Partner technologiczny Gedanopedii