STANISZEWSKI JACEK

Z Encyklopedia Gdańska
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

< Poprzednie Następne >
Hasło powstało dzięki Miastu Gdańsk
Partner redakcji

JACEK STANISZEWSKI (urodzony 1957 Lębork), artysta malarz, muzyk. W latach 1977–1984 studiował na Wydziale Malarstwa i Grafiki Projektowej gdańskiej Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych ( Akademia Sztuk Pięknych), dyplom obronił w Pracowni Grafiki Jerzego Krechowicza. Od 1984 roku wykładowca ASP, początkowo w Pracowni Grafiki Projektowej na Wydziale Grafiki, następnie stworzył i prowadzi Pracownię Propagandy Społecznej na Wydziale Grafiki.

Od 1982 roku prowadzi również niezależną działalność muzyczną. Założyciel zespołów The Plemniors i Chlupot Mózgu (1997). Gościnnie występował z Galago, Sun’s Vibration i Bifara Hory Zont m.in. podczas 7. Fląder Pop Festiwal w Gdańsku w 2009.

W latach 1986-2005 wykonał ponad 300 plakatów do wystaw, spektakli teatralnych i koncertów. Jest autorem Drogi Krzyżowej wykonanej na zamówienie zakonu Kamilianów w Warszawie. Zaprojektował szatę graficzną płyt zespołów: Bielizna, Apteka, Ego, Blenders, Ścianka, Centrala, Miasto Mężczyzn, Czan, Mordy, Kury, Łoskot. W 1998 roku na 100 billboardach w Warszawie prezentowane były 3 autorskie projekty z cyklu „Wild Life is Us – Dzikie życie to my”. Swoje prace prezentował na wystawach indywidualnych oraz zbiorowych w Polsce i za granicą. ABI

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Widok
Działania
Partner GłównyWydawca Encyklopedii Gdańska i Gedanopedii


Partner technologiczny Gedanopedii