PO PROSTU

Z Encyklopedia Gdańska
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

< Poprzednie Następne >

PO PROSTU, zespół punkrockowy założony w 1985 roku w Gdańsku przez byłych muzyków zespołów DDT i Deadlock – Mariana (perkusja) i Szczepana (wokal, autor tekstów) Szpradów, Zbigniewa Zdziennickiego (bas) i Tadeusza Krzymuskiego (gitara), który wkrótce odszedł z zespołu. Grupa zaliczana jest do kręgu Gdańskiej Sceny Alternatywnej. Popularność przyniósł jej występ na festiwalu w Jarocinie w 1986 roku.

Utwory zespołu znalazły się na składankowej płycie Gdynia (Ład, ład bum cyk zet, Buty), wydanej w 1988 przez Tonpress, oraz na kasecie Fala II (Ta pani z sokiem), która ukazała się w tym samym roku nakładem Poltonu. Zespół zagrał między innymi na festiwalu Poza Kontrolą ’86 i w ramach koncertów Nowej Sceny na przełomie lat 1986/1987.

Pierwsza długogrająca płyta, One Hate Doktorate, ukazała się w 1995 roku. Kolejne wydawnictwa to Madonna + Dżakson = Prins (1999), Happy End (2004), demo’86 (zapis sesji demo nagranej w Studenckiej Agencji Radiowej w Gdańsku, 2005) i Poczet alimenciarzy (2016). CR

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Widok
Działania
Partner GłównyWydawca Encyklopedii Gdańska i Gedanopedii


Partner technologiczny Gedanopedii