NARRACJE

Z Encyklopedia Gdańska
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

< Poprzednie Następne >

NARRACJE. Instalacje i Interwencje w Przestrzeni Publicznej, odbywający się od 2009 roku międzynarodowy festiwal artystycznych instalacji wizualnych. W festiwalu biorą udział artyści posługujący się światłem, którzy przygotowują – prezentowane po zapadnięciu zmroku – projekcje wideo wyświetlane na gdańskich budowlach i w ulicznych zaułkach, wideo-instalacje w sklepowych witrynach czy we wnętrzach gdańskich galerii, instytucji kultury, innych obiektów, a także prace wymagające interakcji publiczności. Narracje odbywają się corocznie w listopadzie. CR

Narracje. Instalacje i Interwencje w Przestrzeni Publicznej
Edycja Tytuł Termin Kurator Lokalizacja wydarzeń Artyści i projekty Problematyka
I 26 XI 2009 – 6 XII 2009 Bettina Pelz (Niemcy) Główne Miasto Dorota Walentynowicz 72 x 56: subwersywny blask materii Tworzenie przestrzeni pozwalającej poszukiwać i odczytywać narracje zapisane w tkance miejskiej oraz tworzyć nowe "opowieści".
Kurt Laurenz Theinert (+ Krzysztof Topolski, Maciej Wojnicki) Visual Piano – Converter
Tom Groll + Bettina Pelz Wniknięcie
Jakub Nepras Trip
Lia Chaia Minhocao
Katarzyna Józefowicz Posłowie
Günter Grass Rysunki na ścianach
Charly Nijensohn El naufragio de los hombres
Neringa Naujokaite Rot
Mary-Anne Kyriakou Hug and Kiss
Konrad Zientara Wieloplexikoń
Sigrid Sandman Próg
Lowbudget Switch
Dammstoffmafia Nomadic Store
II Lost and Found (Zagubione
i znalezione)
18 XI 2010 – 21 XI 2010 Bettina Pelz (Niemcy) Główne Miasto
(podwórka, place budowy, wykopaliska archeologiczne, ruiny)
Ryszard Niedzielski Ruiny Współczesny rozwój miasta
Projektil Niszcz, żeby rosło
Robert Sochacki Red Corner
Hermelinde Hergenhahn Dzień w dzień
Detlef Hartung + Georg Trenz ACH
Fred Hatt + Daniel Schlepfer Krople bursztynu
Marek Frankowski Przejścia
Danuta Kiewłen Płynna architektura
Ghiju Diaz de Leon Przemieszczanie
Grażyna Tomaszewska Syrena
Francesco Mariotti Ogrodzenie ze świetlików
Marek Radke Tu / Hier
Ozmo + Mariusz Waras last movie
Olga Kisseleva CrossWorlds (Solar)
Agnieszka Wołodźko Wojna i Pokój
Dominik Lejman Staging Anonymous
III Natura miasta 17 XI 2011 – 20 XI 2011 Bettina Pelz (Niemcy) Dolne Miasto
(podwórka i zakamarki, dawna zajezdnia tramwajowa, podwórze Fabryki Karabinów, dawna fabryka przy ul. Reduta Miś)
Atsara [M]ondes Próba zobrazowania różnorodności kulturowej i narodowościowej Gdańska, dyskusja na temat rozwoju urbanistycznego miasta postrzeganego jako zjawisko naturalne.
Dominik Bush Artificial Art Blossoms
Jennifer Braun Brama 11
Sean Capone Różowy Narcyz
Rob Carter Metropolis
Aleksandra Chomicz + Antonio Xavier GEO-ART-CACHING: Kto zapuka do moich drzwi?
Kamila Chomicz Wyspa Żab
Lisa Dahl Zawieja
Ahmet Dogan Niecelne strzały
Dzieci SP 65 Przemieniając chaos w sztukę
Elektro Moon Vision + Unstable Routine Konstrukcja 8.9
Gionata Gesi Ozmo Drzewo miejskie
Grupa Zespół Zróbmy to razem 04
Marcin Grzęda + Paweł Sasin Floraindustrie
Andrea Themble Hannig Polar / Light
Floris Kaayk The Order Electrus
Kobas Laksa Rollercoaster Warsaw
RaumZeitPiraten Light–Space–Time–Rhizom
Rosmarie Weinlich Habitat
Anna Witkowska Underwater
Tomasz Wlaźlak Tableu Viviant
Marina Zurkow Slurb
Marek Zygmunt Skandha
Fred Hatt + Daniel Schlaepfer Krople bursztynu
Magdalena Jetelova + Joanna Kosowska + Ricardo Stein Bunkry – mistyczne, barbarzyńskie, znudzone
Agata Królak + Stendek YUME część I – Dolne Miasto Dream Catcher
IV Art thou gone, beloved ghost? / Czyś odeszła, ukochana zjawo? 15 XI 2012 – 20 XI 2012 Steven Matijcio (Kanada) Stocznia Gdańska Hanna von Goeler The Shadows Cast by Ordinary Objects Zmagania z duchami, zjawami i fantomami, które na przemian prześladowały i definiowały Gdańsk przez wieki jego skomplikowanej historii.
Michał Łagowski Podejdź bliżej
Nathalie Djurberg Deceiving Looks
Robin Rhode Piano Chair, Kid Candle
Christian Jankowski Angels of Revenge
Jeremy Blake Winchester
Anna Królikiewicz + Stendek Stół
Agnieszka Baaske Mum
Gabriel Lester A Man of Action
Oskar Dawicki Drzewo wiadomości, Wisielec
Mounir Fatim Forget
Patrycja Orzechowska Kiedy rozum śpi, budzą się demony. Nokturn
Hiraki Sawa Migration
Piotr Wyrzykowski Jak wychować władcę?
Michal Rovner More, Order
Centrala / dawna Kolonia Artystów Sam nie jestem stąd
Carlos Amorales Bark Mirror
VJ Jago + Pleq Inside_
Aline Bouvy + John Gillis Venusia
Roman Signer Heufieber
Claire Hervey Then and again
Natalia Osuch + Dominik Rudasz Bar-do
Guido van der Werve Nummer Acht: Everything is going to be alright
Krzysztof Topolski + Iwona Zając Duchy
V Odkrywanie zachwyca. Targowiska, spotkania, wspomnienia 15 XI 2013 – 17 XI 2013 Rob Garrett (Nowa Zelandia) Długie Ogrody
Wyspa Spichrzów
Ołowianka
Justyna Gruszczyk + Makieta Przemiany Odkrywanie i wyczarowanie obrazów przywołujących ideę wymiany, spotkań; zapachów i dźwięków związanych z doświadczeniem otwartych targowisk – swoisty hołd oddany historycznemu targowi, który aż do XIX wieku znajdował się na Długich Ogrodach.
Anna Królikiewicz Absoluty
Anastasia Klose As if on a cloud
Manon Awst + Benjamin Walther The centre of the world
Rebecca Ann Hobbs Ah-Round
Jakub Knera Wyspa, której nie ma
Tomasz Domański Wid(mo)st
Paweł Kowzan Bez tytułu (Rozziew)
Alexandra Guillot Silencio
Ines Tartler Gdańsk golden garage
Rachael Rakena Kaore te aroha... (Endless is the love...)
Joanna Stanisławek Przebudzenie
Henryk Glaza + Paweł Seroka Spacer
Katarzyna Malejka + Tomasz Wlaźlak Jaka piękna katastrofa
Where Dogs Run The way, Sunrise
Judy Rifka Judy Rifka compilation: J1D1X9, BOOOIIG-1, DDJR123, WARVE PYROGASTER
Gregory Bennett Apokalypolis I
Joanna Kozera Odkurzanie
Grażyna Rigall + Katarzyna Swiniarska Zielnik czarownic
Juliette Laird Dreaming of summer
Egle Rakauskaite Gariunai
Aleksandra Ciapka + Filip Ignatowicz Był dach, był dom
VI mędrzec i duch / the sage and the ghost 15 XI 2014 – 16 XI 2014 Anna i Adam Witkowscy Górny Wrzeszcz
Politechnika Gdańska
Agnieszka Baaske suknia ślubna Metafora zderzenia dwóch pozornie wykluczających się światów: szkiełka i oka mędrca (symbolizowanych przez jeden z głównych obiektów festiwalu, Politechnikę Gdańską) z romantyczną aurą i legendą zapomnianych miejsc dzielnicy (reprezentowanych miedzy innymi przez Nową Synagogę).
Krzysztof Chodziński + Krzysztof Topolski aka Arszyn Selbstassemblierung / Samoorganizacja
Hubert Czerepok Lux Aeterna
Wojtek Doroszuk Festin
Grzegorz Drozd Długie spojrzenie
Tomasz Gwinciński + Chór Kameralny 441 Hz Syriusz 2
Stowarzyszenie Inicjatywa Miasto Duch miejsca
Kijek + Adamski wrzosowisko
Igor Krenz Samowbicie, Zamknięcie pudełka, Próba nadmuchania kapusty
Paweł Kulczyński Object Permanence
Gerard Lebik VHS ESP
Jacek Niezgoda Hełm Boga
Natalia Osuch + Dominik Rudasz RGB / Real Ghost Bardo
Agnieszka Polska Ogród
Dominik Rudasz Avida Dollars
Konrad Smoleński B
Dorota Walentynowicz Drżenie
Aleksandra Waliszewska dżungla skóra, biały zwierz w trawie, mleko bardziej, kot rozżalony, piórko idol, wchodzi po schodach
Julita Wójcik droga do lasu
VII Przemytnicy / Smugglers 20 XI 2015 – 21 XI 2015 Anna Smolak Nowy Port Katka Blajchert Bez tytułu Nawiązuje do historii i legend związanych z nadmorską dzielnicą Gdańska oraz marynarzy przywożących niedostępne w oficjanym obrocie towary z całego świata.
Aleksandra Ciapka Kryjówka
Witosław Czerwonka Błądzenie losowe. Nowy Port
Monika Drożyńska Ćwiczenia z patrzenia w dal
Andris Eglitis Trzeba wyobraźni, żeby stworzyć rzeczywistość
Klara Hobza Z nurtem
Jon Irigoyen Iluminowany tramwaj. Celebrowanie miasta
Łukasz Jastrubczak Flaga w kosmosie
Olga Jitlina + Alejandro Ramirez Chór Benjamina
Flo Kasearu Powstanie
Daniel Knorr Remote Note
Olga Kowalska + Xawery Wolski Jednodobowe wróżby
Adrian Lipskee Lipiński + Michał Iwlof 3-Port
Zosia Martin + Maja Zaleska + Michał Szymończyk Międzymorze
Odnawianko Operacja: Pokonać Przestrzeń
Patrycja Orzechowska Księżycówka
Pomme de Terre #Diwa_Przewodniczka
Hans Rosenstrom A noc była ciemna
Lisa Torell Kultura przyjemności
Anu Vahtra Pod ścianą. Pamięć ślepej uliczki
Małgorzata Wesołowska + Gabriela Warzycka-Tutak Agencja Newport
Anna Wesołowska-Owczarska Morskie opowieści
VIII Królestwo 60,8 m n.p.m. 21 X 2016 – 22 X 2016 Stach Szabłowski Biskupia Górka Kuba Bąkowski Ładunek Próba ukazania Biskupiej Górki – jednej z najbardziej osobnych dzielnic – jako części współczesnego Gdańska, lecz także odkrycia jej wymiaru symbolicznego.
Olaf Brzeski Powrót królewicza
Bartek Buczek Winter games
Aleksandra Ciapka + Filip Ignatowicz Nie-uczta
Karolina Freino Pogłoska (otwórzcie uszy)
Martyna Jastrzębska Wolno nam kochać
Marta Kawecka + Rafał Smoliński Droga
Paweł Kowzan Bez tytułu (bardziej niż u siebie)
Grzegorz Kozera Cud łomu
Dominik Lejman Noc żywych trupów (1968). Wizja lokalna
Michał Marczak + Norman Leto Dostrzegalnia gwiazd
Honorata Martin Ściana
Witek Orski Shine on you crazy diamond
Dagmara Pochyła Piękne widmo
Michał Sosiński Bardzo możliwe, że tutaj nic nie ma
Mariusz Waras Portal
Ania Witkowska + Adam Witkowski Na początek
Zorka Wolnny + Andrzej Wasilewski Vox populi
Piotr Wysocki + Dominik Jałowiński Run free
Marcin Zawicki Schwarzes Meer
CR, DL, UW
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Widok
Działania
Partner Główny



Wydawca Encyklopedii Gdańska i Gedanopedii


Partner technologiczny Gedanopedii