GDAŃSKI PARK NAUKOWO-TECHNOLOGICZNY

Z Encyklopedia Gdańska
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

< Poprzednie Następne >
Gdański Park Naukowo-Technologiczny, 2021
Hilary Koprowski, patron Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, w dniu otwarcia 4 IX 2008

GDAŃSKI PARK NAUKOWO-TECHNOLOGICZNY (GPNT) im. prof. Hilarego Koprowskiego, ul. Trzy Lipy 3. Założycielem i właścicielem otwartego 4 IX 2008 roku GPNT jest Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. (zob. też Teresa Kamińska). GPNT, będąc płaszczyzną dla współpracy nauki i biznesu, jest przedsięwzięciem realizowanym we współpracy z samorządem województwa pomorskiego, miastem Gdańsk oraz Politechniką Gdańską. Powstał w zmodernizowanych i rozbudowanych budynkach byłych Gdańskich Zakładów Graficznych oraz nowo zbudowanych obiektach.

Zadaniem GPNT jest współpraca z młodymi firmami i przedsiębiorcami, którzy mają interesujące pomysły na biznes z branży B+R (badania i rozwój), przede wszystkim w takich dziedzinach jak biotechnologia, ICT czy energetyka. Do ich wsparcia GPNT wykorzystuje środki własne oraz pozyskane z rezerw Unii Europejskiej. Na terenie GPNT funkcjonuje ponad 80 firm. Do końca 2013 roku budynki GPNT będą zajmowały powierzchnię ponad 40 tysięcy m². W GPNT działa Inkubator Technologiczny zapewniający warunki do powstawania i rozwoju nowych firm opartych na wiedzy i nowoczesnych technologiach, zakładanych przez absolwentów wyższych uczelni i pracowników naukowych.

GPNT oferuje także możliwość współpracy opartej na wirtualnym biurze – kompleksowej obsłudze w zakresie usług sekretarskich, administracyjnych, prawnych i księgowych, bez konieczności posiadania siedziby na terenie Parku. Ponadto w ramach GPNT funkcjonuje Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe, EduPark, czyli centrum edukacji dla dzieci i młodzieży, oraz EduPrzedszkole. Na terenie GPNT odbywają się także koncerty. Plany rozwoju zakładają powstanie wokół GPNT terenu rekreacyjno-rozrywkowego oraz nowoczesnej czytelni i punktu bibliotecznego. DSZ

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Widok
Działania
Partner GłównyWydawca Encyklopedii Gdańska i Gedanopedii


Partner technologiczny Gedanopedii