BORAWSKI PIOTR

Z Encyklopedia Gdańska
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

< Poprzednie Następne >
Piotr Borawski, 2019

PIOTR BORAWSKI ( ur. 13 III 1983 Gdynia), wiceprezydent Gdańska. Syn Czesława i Aliny. W 1998 ukończył Szkołę Podstawową nr 64 w Gdańsku, w latach 1998–2002 uczęszczał do XVIII Liceum Ogólnokształcącego. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego (2008), w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie ukończył Podyplomowe Studia Menadżerskie (2012) i studia MBA (Master of Buisness Administration) (2016).

W latach 2006–2012 był prezesem zarządu gdańskiej spółki Metalmont-Ekomax (usługi w zakresie montażu systemów radiowych i systemów sterowania pomp, budowa zbiorników retencyjnych ze stali kwasoodpornej). W 2007–2008 członek Rady Nadzorczej Towarzystwa Budownictwa Społecznego Praga Północ Sp. z o.o. w Warszawie, w 2008–2012 członek Rady Nadzorczej Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowo-Usługowego Zaplecze Sp. z o. o. w Warszawie. Od 2008 do 2018 pracował w „Naftoport” Sp. z o.o. (przeładunki ropy naftowej i produktów naftowych w Porcie Gdańskim) na stanowisku specjalista do spraw handlowych, następnie specjalisty do spraw prawnych.

Od 2003 do 2018 członek Stowarzyszenia Młodzi Demokraci, od 2003 członek Platformy Obywatelskiej (PO). W 2006 z listy PO bezskutecznie ubiegał się o mandat radnego miasta Gdańska. Z tej samej listy wybrany do Rady Miasta VI kadencji: 2010–2014 i VII kadencji: 2014–2018. Pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Polityki Gospodarczej i Morskiej (w VI kadencji) oraz przewodniczącego Komisji Strategii i Budżetu (w VII kadencji). W 2017 został przewodniczącym klubu radnych PO w Radzie Miasta, zastępując Aleksandrę Dulkiewicz, która objęła stanowisko zastępcy prezydenta Gdańska do spraw polityki gospodarczej.

Podczas wyborów samorządowych w 2018 był szefem kampanii wyborczej ubiegającego się o fotel prezydenta Gdańska z ramienia Koalicji Obywatelskiej (PO i Nowoczesna) Jarosława Wałęsy. Po wyborach i podpisaniu porozumienia koalicyjnego między klubami Wszystko dla Gdańska prezydenta Pawła Adamowicza a Koalicją Obywatelską, został z ramienia PO jednym z trzech wiceprezydentów Gdańska (zastąpił Wiesława Bielawskiego). Odpowiedzialny był za przedsiębiorczość, środowisko, ochronę klimatu, informatyzację i bezpieczeństwo. Stanowisko objął 15 I 2019, zrzekając się mandatu radnego. Mandat wiceprezydenta wygasł (podobnie jak pozostałym wiceprezydentom) po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza (14 I 2019). Ponownie powołany został na to samo stanowisko 22 I 2019 przez pełniącą obowiązki prezydenta Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz, odpowiadał dodatkowo także za komunikację miejską. Po zwycięstwie Aleksandry Dulkiewicz w wyborach uzupełniających na urząd prezydenta Gdańska (3 III 2019) został zastępcą prezydenta Gdańska do sprawa przedsiębiorczości i ochrony klimatu.

Członek Rady Nadzorczej firmy InnoBaltica Sp. z o.o zajmującej się między innymi wdrożeniem integracji biletowej w komunikacji publicznej w województwie pomorskim. Członek Zarządu Stowarzyszenia Gmin Rzeczypospolitej Polskiej Euroregion Bałtyk, Rady Fundacji Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Ojciec Aleksandra i Maksymiliana. EKR

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Widok
Działania
Partner GłównyWydawca Encyklopedii Gdańska i Gedanopedii


Partner technologiczny Gedanopedii