AUTOGRAF-POST

Z Encyklopedia Gdańska
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

< Poprzednie Następne >
Okładka „Autografu”, 2018, nr 1

„AUTOGRAF-POST. Literatura. Sztuka. Krytyka. Życie społeczne”, „AUTOGRAF”, dwumiesięcznik literacko-społeczny, ukazujący się od czerwca 1995 roku z numeracją kontynuującą „Autograf”. Od nr. 36 powrócono do pierwotnego tytułu. Wydawany przez Gdańskie Towarzystwo Przyjaciół Sztuki z siedzibą przy ul. Chlebnickiej 2.

Pierwszych 5 numerów (25–30) sfinansował Piotr Kotlarz oraz wpływy z reklam. Wspomagany nieregularnie przez dotacje Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Wydziału Kultury Urzędu Miasta Gdańska, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Miejsce wydania: Gdańsk, nr. 36–51: Gdańsk i Sopot, od nr. 52: Gdańsk i Słupsk.

Do roku 2012 redagowany jednoosobowo przez Andrzeja Krzysztofa Waśkiewicza, choć w stopce figurują jako redaktorzy także Piotr Kotlarz (nr. 25–39) i Alina Kietrys (nr. 34–58). Zamieszcza prozę i poezję (czasem także dramat), eseistykę, teksty krytyczne i recenzje autorów z całej Polski, wiele miejsca poświęca debiutantom. Publikuje laureatów konkursów poetyckich.

Wydawany w wersji czarno-białej, od nr. 110 (lipiec–sierpień 2010) okładka w kolorze. Po śmierci Andrzeja Waśkiewicza (2012) redagowany do 2016 roku jednoosobowo przez Annę Sobecką-Waśkiewicz, następnie przez zespół (Anna Boros, Wojsław Brydak, Beniamin Koralewski, Katarzyna Sitarz), kiedy zasadniczo zmienił się kształt graficzny pisma. Od 2018 redaktorem naczelnym jest Wojsław Brydak. ASW

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Widok
Działania
Partner GłównyWydawca Encyklopedii Gdańska i Gedanopedii


Partner technologiczny Gedanopedii