Podziękowania

Z Encyklopedia Gdańska
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Dziękujemy za wsparcie

Bursztynowemu Sponsorowi Grupie lotos sa z Prezesem Zarządu Dyrektorem Generalnym Pawłem Olechnowiczem Platynowym Sponsorom edf Wybrzeże sa z Prezesem Zarządu Henrykiem Dworakowskim energa sa z Prezesem Zarządu Mirosławem Bielińskim Złotym Sponsorom Gdańskiej Infrastrukturze Wodociągowo-Kanalizacyjnej Sp. z o.o. z Prezesem Zarządu Jackiem Skarbkiem Saur Neptun Gdańsk sa z Prezesem Zarządu Serge’em Bosca Donatorom Korporacji Budowlanej doraco Sp. z o.o. z Prezesem Zarządu Andżeliką Cieślowską Multi Development Poland Sp. z o.o. Portowi Lotniczemu Gdańsk im. Lecha Wałęsy Sp. z o.o. z Prezesem Zarządu Tomaszem Kloskowskim stbu Brokerzy Ubezpieczeniowi Sp. z o.o. z Prezesem Zarządu Zbigniewem Foltyńskim Willis Polska sa z Prezesem Zarządu Jackiem Cichym Zakładowi Komunikacji Miejskiej w Gdańsku Sp. z o.o. z Prezesem Zarządu Jerzym Zgliczyńskim Partnerowi Technologicznemu Sprint sa z Wiceprezesem Zarządu Markiem Kamińskim Partnerom Wspierającym Miastu Sopot z Prezydentem Miasta Sopotu Jackiem Karnowskim Zarządowi Morskiego Portu Gdańsk sa z Prezesem Zarządu Ryszardem Strzyżewiczem Partnerom Bilfinger Berger Budownictwo sa z Prezesem Zarządu Piotrem Kledzikiem chipolbrok Chińsko-Polskiemu Towarzystwu Okrętowemu SA w Szanghaju Oddział w Gdyni z Dyrektorem Zarządzającym Andrzejem Karnabalem Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego Sp. z o.o. z Prezesem Zarządu Alanem Aleksandrowiczem Gdańskim Melioracjom Sp. z o.o. z Dyrektorem Andrzejem Chudziakiem Hotelowi Gdańsk reprezentowanemu przez Prezesa Romualda Kindę Międzynarodowym Targom Gdańskim sa z Prezesem Zarządu Andrzejem Kasprzakiem Olivia Business Centre Sp. z o.o. z Prezesem Zarządu Maciejem Grabskim Piekarni-Cukierni „Pellowski” Grzegorz Pellowski z Prezesem Zarządu Grzegorzem Pellowskim Piekarni-Cukierni Andrzej Szydłowski z Prezesem Zarządu Andrzejem Szydłowskim Robyg sa z Prezesem Zarządu Zbigniewem Wojciechem Okońskim sevenet sa z Prezesem Zarządu Rafałem Chomiczem Zakładowi Utylizacyjnemu Sp. z o.o. z Prezesem Zarządu Wojciechem Głuszczakiem Wspierającym Galerii Przymorze z Prezesem Zarządu Frederikiem de Guitarre Gdańskiemu Wydawnictwu Oświatowemu z Prezesem Zarządu Małgorzatą Dobrowolską Lonza-Nata S.J. z Prezesem Zarządu Janem Zarębskim Misiewicz, Mosek i Partnerzy Kancelarii Radców Prawnych z Partnerami Jerzym Moskiem i Władysławem Misiewiczem Parkowi Handlowemu Matarnia Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Sp. z o.o. z Prezesem Zarządu Teresą Kamińską Zakładom Mięsnym nowak z Prezesem Zarządu Zbigniewem Nowakiem Magdalenie i Pawłowi Adamowiczom Agacie i Jackowi Bendykowskim Iwonie i Zbigniewowi Canowieckim Małgorzacie i Cezaremu Windorbskim Wspomożycielom Kancelarii Notarialnej Skłucki & Prorok z notariuszami Arkadiuszem Skłuckim i Piotrem Prorokiem Kancelarii Nowosielski Gotkowicz i Partnerzy – Adwokaci i Radcy Prawni z mec. Romanem Nowosielskim p.h.u. zdanowicz Sp. z o.o. z Prezesem Zarządu Mirosławem Zdanowiczem pkp Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście Sp. z o.o. z Prezesem Zarządu Maciejem Lignowskim Przedsiębiorstwu Cemet Ltd. Sp. z o.o. z Prezesem Zarządu Kazimierzem Lewandowskim Restauracji Kubicki z Właścicielem Grzegorzem Zaleskim Wiesławowi Walendziakowi

Szczególne podziękowania za pomoc przy pracy nad Encyklopedią Gdańska zechcą przyjąć recenzenci i osoby współpracujące: Paweł Adamowicz, Piotr Adamowicz, Marek Andrzejewski, Jacek Bendykowski, Wiesław Bielawski, Ewa Błachnio, Wojciech Bonisławski, Józef Borzyszkowski, Jan Ciechowicz, Stefan Chwin, Anna Czekanowicz-Drążewska, Maciej Dajnowski, Janusz Dargacz, Jan Drwal, Grzegorz Fortuna, Abelard Giza, Hugo Giza, Marek Głuchowski, Grażyna Goszczyńska, Szymon Jachimek, Danuta Janczarek, Michał Juszczakiewicz, Marek Kamiński, Adam Koperkiewicz, Sławomir Kościelak, Edmund Kotarski, Henryka Krzywonos, Mateusz Kusznierewicz, Jerzy Litwin, Henryk Majewski, Dariusz Michalczewski, Leszek Możdżer, Lech Parell, Antoni Pawlak, Krzysztof Skiba, Timothy Snyder, Grzegorz Szczuka, Marcin Sztucki, Paweł Szutowicz, Wojciech Tremiszewski, Zofia Tylewska-Ostrowska, Andrzej Wajda, Danuta Wałęsa, Lech Wałęsa, Tomasz Wołek, Iwona Ziętkiewicz, Wojciech Zmorzyński, Jan Zarębski, a także instytucje: Centralne Muzeum Morskie w Gdańsku, Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, Muzeum Narodowe w Gdańsku, pan Biblioteka Gdańska, Sprint sa.

Słowa wdzięczności za pomoc w kompletowaniu ilustracji kierujemy do kolekcjonerów: Krzysztofa Gryndera, Wojciecha Lizaka, Hanny i Andrzeja Osełków, Jerzego Wiśniewskiego. Pomocy udzieliły także: Archiwum Państwowe w Gdańsku, caf, Centralne Muzeum Morskie, Europejskie Centrum Solidarności, Pomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków, Muzeum Archeologiczne w Gdańsku, Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, Muzeum Narodowe w Gdańsku, pan Biblioteka Gdańska, Politechnika Gdańska, Teatr Wybrzeże, Urząd Miejski w Gdańsku, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego, Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Gdańsku, Desa Unicum w Warszawie, Muzeum Narodowe w Warszawie. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy Romanowi Daszczyńskiemu za pomysł nadania internetowej wersji Encyklopedii Gdańska nazwy GEDANOPEDIA.

Podziękowania za pomoc przy pracy nad Encyklopedią Gdańska zechcą przyjąć pozostali recenzenci, konsultanci i osoby współpracujące: Marta Boleska, Iwona Brudkiewicz, Wojsław Brydak, Marek Bukowski, Leszek Bzdyl, Teresa Czyż-Manthey, Krystyna Dagga, Marcin Gawlicki, Wojciech Gruszczyński, Edward Hadaś, Roman Kolicki, Ewa Konkol, Karolina Konkol, Sławomir Lewandowski, Maciej Maksymowicz, Magdalena Renk-Grabowska, Halina Słojewska-Kołodziej, Krystyna Stubińska, Ewelina Zaborska, Barbara Ząbczyk-Chmielewska oraz Joanna Bałajewicz, Anna Baranowska-Fietkiewicz, Czesława Betlejewska, Grzegorz Berendt, Mirosław Białoś, Hubert Bilewicz, Monika Czajkowska-Kostka, Mateusz Ciechanowski, Marta Dankowska, Paweł Braun, Paweł Buczyński, Michał Burka, Anita Dmowska, Barbara Drewnowska, Andrzej Duch, Marek Formela, Agnieszka Gajowniczek, Aleksander Gosk, Jarosław Grodź, Adam Hlebowicz, Giedymin Jabłoński, Joanna Jakubowska, Zbigniew Jasiewicz, Elżbieta Kal, Wojciech Kania, Leszek Kaufman, Aleksandra Kosmala, Bożena Kosmala, Agnieszka Król, Wiesław Leszczyński, Magdalena Malara, Mirosław Morzyk, Paulina Murawska, Beata Niemiec, Katarzyna Nowicka, Marta Pawlik-Flisikowska, Maria Pelczar, Jarosław Piłat, Jerzy Pinkas, Marek Piskorski, Bogdan Radys, Paweł Radziszewski, Anna Ratkiewicz-Syrek, Grzegorz Rogalski, Magdalena Skiba, Dorota Sobieniecka, Elżbieta Stańczak, Grzegorz Sulikowski, Włodzimierz Szymański, Anna Szynkaruk-Zgirska, Joanna Śliwińska, Łukasz Świacki, Małgorzata Todoroska, Agnieszka Weber, Beata Wiśniowska, Jacek Wojtaniec, Bartłomiej Wutkowski, Beata Zarach, a także instytucje: Cappella Gedanensis, Europejskie Centrum Solidarności, Grupa kombinat, Hevelius Brass, kabaret LIMO, Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku. Prawa do reprodukcji ilustracji udostępniły: Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, Europejskie Centrum Solidarności, Klub Studentów Wybrzeża Żak, Miejski Teatr Miniatura, Muzeum Historii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Stutthof, Opera Bałtycka, Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina, wydawnictwo słowo/obraz terytoria, Teatr Dada von Bzdülöw, Teatr Miejski w Gdyni im. Witolda Gombrowicza, Teatr Muzyczny w Gdyni im. Danuty Baduszkowej oraz Aeroklub Gdański, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku, Akademickie Centrum Kultury Alternator, Archiwum Historii Mówionej Dom Spotkań z Historią, Archiwum Instytutu Maxa Plancka, Biuro Poselskie Sławomira Nowaka, Biuro Poselskie Tadeusza Aziewicza, Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Centrum Prawa Bankowego i Informacji, „Dziennik Bałtycki”, Elmor sa, energa sa, Federal-Mogul Bimet sa, Fundacja Hospicyjna, Fundacja armaag, Gdańska Galeria Miejska, Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna Sp. z o.o., Gdański Archipelag Kultury, Gdański Teatr Szekspirowski, Gdańskie Towarzystwo Przyjaciół Sztuki, gks Wybrzeże sa, Grupa lotos sa, Hala Widowiskowo-Sportowa Ergo Arena, Herzog August Bibliothek Wolfenbüttel, Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową, Instytut Budownictwa Wodnego pan, Instytut Herdera w Marburgu, Instytut Historii pan, Instytut Morski, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Lechia Gdańsk, Miejski Ogród Zoologiczny Wybrzeża, Muzeum Walki i Męczeństwa w  Treblince, Muzeum i Instytut Zoologii Polskiej Akademii Nauk, Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie, Muzeum Sopotu, Nadbałtyckie Centrum Kultury, Pasanil, pkp sa, „Plama” – Gdański Archipelag Kultury, Polska Filharmonia Kameralna Sopot, Polskie Centrum Informacji Muzycznej, Pomerania, „Przegląd Polityczny”, Radio Gdańsk sa, Saur Neptun Gdańsk sa, Spółdzielnia Mleczarska polmlek Maćkowy, Stiftung Archiv der Akademie der Künste w Berlinie, Studio Architektoniczne „Kwadrat” z Gdyni, Studio Filmowe „Kadr”, Teatr Snów, Teatr Wybrzeże, The Jewish Museum New York, Towarzystwo im. Fryderyka Chopina, „Tygodnik Tucholski”, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Wrocławski, yMusic production & management, Zarząd Główny Towarzystwa Chirurgów Polskich, Zespół Informacji i Promocji Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Zespół Szkół Muzycznych w Gdańsku-Wrzeszczu, Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Serdecznie dziękujemy.

Podziękowania za udostępnienie praw do reprodukcji ilustracji przyjąć zechcą także: Ewa Andrzejewska, Marcin Barylski, Michał Bellwon, Leszek Biernacki, Edward Breza, Maciej Ciechowicz, Krystyna Choszcz, Tadeusz Domżalski, Piotr Dziki, Grzegorz Fortuna, Zofia Głombiowska, Angelika Górska, Aleksander Jurewicz, Michał Juszczakiewicz, kabaret limo, Daniel Kotliński, Katarzyna Kowalik, Stefania Koziarowska, Andrzej Kwiek, Peter Oliver Loew, Wojciech Majewski, Konrad Mielnik, Waldemar Nocny, Marek Ponikowski, Bogdan Radys, Sławomir Rybicki, K. Szczeciński, H. Szczepańska, Jakub Szczepański, Barbara Szczepuła, Jerzy Treder, Tadeusz Truchanowicz, Yach Paszkiewicz, Krystyna Pryszczyk, Anna Ratkiewicz-Syrek, Tadeusz Riedl, Joanna Schiller, Piotr Schiller, Daniel Siewert, Magda Szymańska-Szwąder, Jakub Wojtaniec, Szymon Wróblewski. W encyklopedii reprodukowano zdjęcia ze zbiorów rodzin: Biernatów, Bokińców, Boguckich oraz Baryłków.

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Widok
Działania
Partner Główny


Wydawca Encyklopedii Gdańska i Gedanopedii


Partner technologiczny Gedanopedii